news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Sear Bliss (hun) - nowy album w lipcu, klip z tekstami do jednego z utworów

  2018-05-25

  6 lipca, za sprawą Hammerheart Records ukazuje się nowy album węgierskich black metalowych klimaciarzy z Sear Bliss zatytułowany "Letters from the Edge". Od kilku dni zapoznać się możemy z jednym z kawałków z tego albumu za sprawą klipu z tekstami:


  Nowy album jest osadzony mocno w tradycyjnym klimacie muzyki Węgrów, a o powyższym kawałku tak wypowiada się wokalista i lider zespołu: "Gdy zostaliśmy poproszeni przez wytwórnię o wybór kawałka promującego ten album to mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Wydawało się nam, że możemy wybrać którykolwiek utwór, ale ostatecznie padło na "Shroud", który bardzo dobrze reprezentuje klimat całego albumu i pokazuje jasną wizję kierunku muzycznego, w którym podążamy jako zespół. Nie chcę wchodzić w szczegóły tworzenia tego utworu, czy jego przekazu. Chcemy to pozostawić do zgłębienia słuchaczowi. Generalnie jest to bardzo osobisty numer - zarówno tekstowo jak i muzycznie, a klip jaki stworzył do niego Attila także odzwierciedla jedność zespołu i to jak rodził się ten album."

  Sear Bliss "Letters From The Edge":
  1. Crossing The Frozen River
  2. Forbidden Doors
  3. Seven Springs
  4. A Mirror In The Forest
  5. Abandoned Peaks
  6. Haven
  7. The Main Divide
  8. Leaving Forever Land
  9. At The Banks Of Lethe
  10. Shroud


  Sear Bliss:
  www.searbliss.hu/
  www.facebook.com/searblissband
  www.youtube.com/user/officialsearbliss

  Hammerheart Records:
  www.hammerheart.com
  www.hammerheartstore.com
  www.facebook.com/hammerheartrecords

  added by: Olo
  source: Hammerheart Records

  Sear BlissHammerheart Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.