news





the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...





Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...





news

 • Sear Bliss (hun) - nowy album w lipcu, klip z tekstami do jednego z utworów

  2018-05-25

  6 lipca, za sprawą Hammerheart Records ukazuje się nowy album węgierskich black metalowych klimaciarzy z Sear Bliss zatytułowany "Letters from the Edge". Od kilku dni zapoznać się możemy z jednym z kawałków z tego albumu za sprawą klipu z tekstami:


  Nowy album jest osadzony mocno w tradycyjnym klimacie muzyki Węgrów, a o powyższym kawałku tak wypowiada się wokalista i lider zespołu: "Gdy zostaliśmy poproszeni przez wytwórnię o wybór kawałka promującego ten album to mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Wydawało się nam, że możemy wybrać którykolwiek utwór, ale ostatecznie padło na "Shroud", który bardzo dobrze reprezentuje klimat całego albumu i pokazuje jasną wizję kierunku muzycznego, w którym podążamy jako zespół. Nie chcę wchodzić w szczegóły tworzenia tego utworu, czy jego przekazu. Chcemy to pozostawić do zgłębienia słuchaczowi. Generalnie jest to bardzo osobisty numer - zarówno tekstowo jak i muzycznie, a klip jaki stworzył do niego Attila także odzwierciedla jedność zespołu i to jak rodził się ten album."

  Sear Bliss "Letters From The Edge":
  1. Crossing The Frozen River
  2. Forbidden Doors
  3. Seven Springs
  4. A Mirror In The Forest
  5. Abandoned Peaks
  6. Haven
  7. The Main Divide
  8. Leaving Forever Land
  9. At The Banks Of Lethe
  10. Shroud


  Sear Bliss:
  www.searbliss.hu/
  www.facebook.com/searblissband
  www.youtube.com/user/officialsearbliss

  Hammerheart Records:
  www.hammerheart.com
  www.hammerheartstore.com
  www.facebook.com/hammerheartrecords

  added by: Olo
  source: Hammerheart Records

  Sear BlissHammerheart Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.