news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Sear Bliss (hun) - nowy album w lipcu, klip z tekstami do jednego z utworów

  2018-05-25

  6 lipca, za sprawą Hammerheart Records ukazuje się nowy album węgierskich black metalowych klimaciarzy z Sear Bliss zatytułowany "Letters from the Edge". Od kilku dni zapoznać się możemy z jednym z kawałków z tego albumu za sprawą klipu z tekstami:


  Nowy album jest osadzony mocno w tradycyjnym klimacie muzyki Węgrów, a o powyższym kawałku tak wypowiada się wokalista i lider zespołu: "Gdy zostaliśmy poproszeni przez wytwórnię o wybór kawałka promującego ten album to mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Wydawało się nam, że możemy wybrać którykolwiek utwór, ale ostatecznie padło na "Shroud", który bardzo dobrze reprezentuje klimat całego albumu i pokazuje jasną wizję kierunku muzycznego, w którym podążamy jako zespół. Nie chcę wchodzić w szczegóły tworzenia tego utworu, czy jego przekazu. Chcemy to pozostawić do zgłębienia słuchaczowi. Generalnie jest to bardzo osobisty numer - zarówno tekstowo jak i muzycznie, a klip jaki stworzył do niego Attila także odzwierciedla jedność zespołu i to jak rodził się ten album."

  Sear Bliss "Letters From The Edge":
  1. Crossing The Frozen River
  2. Forbidden Doors
  3. Seven Springs
  4. A Mirror In The Forest
  5. Abandoned Peaks
  6. Haven
  7. The Main Divide
  8. Leaving Forever Land
  9. At The Banks Of Lethe
  10. Shroud


  Sear Bliss:
  www.searbliss.hu/
  www.facebook.com/searblissband
  www.youtube.com/user/officialsearbliss

  Hammerheart Records:
  www.hammerheart.com
  www.hammerheartstore.com
  www.facebook.com/hammerheartrecords

  added by: Olo
  source: Hammerheart Records

  Sear BlissHammerheart Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.