news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Psychotropic Transcendental (pl) wrócili z drugą płytą

  2018-05-14

  Po prawie piętnastu latach od debiutu, Psychotropic Transcendental wraca z drugą płytą. Bielski zespół zaistniał wydanym własnym sumptem krążkiem "Ax libereld...", który pomimo podziemnego statusu został bardzo ciepło przyjęty. Zespół rozpoczął pracę nad kolejnym albumem w latach 2005-2008 i wtedy też zamilkł na długi czas.

  ".​.​. lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​." to zapis tego okresu. Prawie 80 minut materiału zmiksowanego wiosną 2018 przez Haldora Grunberga ujrzało światło dzienne 13 maja.

  Oniryczne, transowe kompozycje zaśpiewane w języku var-inath, stworzonym na potrzeby zespołu po raz ostatni uniosą słuchaczy w malowniczy świat Psychotropic Transcendental. Zapowiedzią podróży jest utwór "Float wid xeruaned Rattha" udostępniony w serwisie bandcamp:


  tracklista:
  1. Mahad Lavor sa-zax
  2. ...Luvan daar quorkugh
  3. ...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...
  4. Lavor ni termaned
  5. Iin Varandhaar iin Badenath mahad Karviin
  6. Float wid xeruaned Rattha
  7. Zig Il-saghar iin Il-saghar
  8. Wid Arra float
  9. Hoxathilag

  mixed and mastered in 2018
  by Haldor Grunberg at Satanic Audio
  www.facebook.com/satanicaudio/

  Kumala - guitars
  Chrzaniec - bass
  Gnat - drums
  K-vass - vocals

   

  www.facebook.com/PsychotropicTranscendental/

  added by: Olo
  source: K-vass / Psychotropic Transcendental

  Psychotropic TranscendentalK-vass


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.