news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Psychotropic Transcendental (pl) wrócili z drugą płytą

  2018-05-14

  Po prawie piętnastu latach od debiutu, Psychotropic Transcendental wraca z drugą płytą. Bielski zespół zaistniał wydanym własnym sumptem krążkiem "Ax libereld...", który pomimo podziemnego statusu został bardzo ciepło przyjęty. Zespół rozpoczął pracę nad kolejnym albumem w latach 2005-2008 i wtedy też zamilkł na długi czas.

  ".​.​. lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​." to zapis tego okresu. Prawie 80 minut materiału zmiksowanego wiosną 2018 przez Haldora Grunberga ujrzało światło dzienne 13 maja.

  Oniryczne, transowe kompozycje zaśpiewane w języku var-inath, stworzonym na potrzeby zespołu po raz ostatni uniosą słuchaczy w malowniczy świat Psychotropic Transcendental. Zapowiedzią podróży jest utwór "Float wid xeruaned Rattha" udostępniony w serwisie bandcamp:


  tracklista:
  1. Mahad Lavor sa-zax
  2. ...Luvan daar quorkugh
  3. ...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...
  4. Lavor ni termaned
  5. Iin Varandhaar iin Badenath mahad Karviin
  6. Float wid xeruaned Rattha
  7. Zig Il-saghar iin Il-saghar
  8. Wid Arra float
  9. Hoxathilag

  mixed and mastered in 2018
  by Haldor Grunberg at Satanic Audio
  www.facebook.com/satanicaudio/

  Kumala - guitars
  Chrzaniec - bass
  Gnat - drums
  K-vass - vocals

   

  www.facebook.com/PsychotropicTranscendental/

  added by: Olo
  source: K-vass / Psychotropic Transcendental

  Psychotropic TranscendentalK-vass


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.