news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Varmia (pl) - "W ciele nie" w całości do odsłuchu

  2018-04-17

  20 kwietnia, nakładem Pagan Records ukazuje się na CD, kasecie i w formacie cyfrowym nowy album olsztyńskich black metalowców Varmia zatytułowany "W ciele nie". Preordery są dostępne w sklepie internetowym wydawcy, a tymczasem możemy posłuchać całości udostępnionej na łamach MetalNews.pl >TUTAJ<.

  Muzycy Varmia jako priorytet traktują naturalne, autentyczne brzmienie, dlatego też najnowszy album również został nagrany "na setkę".  Sesja odbyła się w zaimprowizowanym w starej stodole studiu, a partie wokali oraz instrumentów etnicznych nagrano na żywo w warmińskich lasach. Jak zapewnia wydawca - efektem jest black metal z ponadprzeciętnym ładunkiem dziczy i ludycznego ducha.

  Skłąd Varmia:
  Lasota - vocals, guitar, classic guitar
  Ćwiara - bass, backing vocals, classic guitar
  Emil - drums
  Piotr - tagelharpa, goat horn, wooden tube, krivula, percussions, backing vocals

   

  www.facebook.com/varmiaband
  www.instagram.com/varmiaband/
  www.paganrecords.com.pl
  www.facebook.com/paganrecords
  twitter.com/PaganRecords
  paganrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  VarmiaPagan RecordsLeft Hand Sounds


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.