news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Varmia (pl) - "W ciele nie" w całości do odsłuchu

  2018-04-17

  20 kwietnia, nakładem Pagan Records ukazuje się na CD, kasecie i w formacie cyfrowym nowy album olsztyńskich black metalowców Varmia zatytułowany "W ciele nie". Preordery są dostępne w sklepie internetowym wydawcy, a tymczasem możemy posłuchać całości udostępnionej na łamach MetalNews.pl >TUTAJ<.

  Muzycy Varmia jako priorytet traktują naturalne, autentyczne brzmienie, dlatego też najnowszy album również został nagrany "na setkę".  Sesja odbyła się w zaimprowizowanym w starej stodole studiu, a partie wokali oraz instrumentów etnicznych nagrano na żywo w warmińskich lasach. Jak zapewnia wydawca - efektem jest black metal z ponadprzeciętnym ładunkiem dziczy i ludycznego ducha.

  Skłąd Varmia:
  Lasota - vocals, guitar, classic guitar
  Ćwiara - bass, backing vocals, classic guitar
  Emil - drums
  Piotr - tagelharpa, goat horn, wooden tube, krivula, percussions, backing vocals

   

  www.facebook.com/varmiaband
  www.instagram.com/varmiaband/
  www.paganrecords.com.pl
  www.facebook.com/paganrecords
  twitter.com/PaganRecords
  paganrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  VarmiaPagan RecordsLeft Hand Sounds


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.