news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Varmia (pl) - "W ciele nie" w całości do odsłuchu

  2018-04-17

  20 kwietnia, nakładem Pagan Records ukazuje się na CD, kasecie i w formacie cyfrowym nowy album olsztyńskich black metalowców Varmia zatytułowany "W ciele nie". Preordery są dostępne w sklepie internetowym wydawcy, a tymczasem możemy posłuchać całości udostępnionej na łamach MetalNews.pl >TUTAJ<.

  Muzycy Varmia jako priorytet traktują naturalne, autentyczne brzmienie, dlatego też najnowszy album również został nagrany "na setkę".  Sesja odbyła się w zaimprowizowanym w starej stodole studiu, a partie wokali oraz instrumentów etnicznych nagrano na żywo w warmińskich lasach. Jak zapewnia wydawca - efektem jest black metal z ponadprzeciętnym ładunkiem dziczy i ludycznego ducha.

  Skłąd Varmia:
  Lasota - vocals, guitar, classic guitar
  Ćwiara - bass, backing vocals, classic guitar
  Emil - drums
  Piotr - tagelharpa, goat horn, wooden tube, krivula, percussions, backing vocals

   

  www.facebook.com/varmiaband
  www.instagram.com/varmiaband/
  www.paganrecords.com.pl
  www.facebook.com/paganrecords
  twitter.com/PaganRecords
  paganrecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  VarmiaPagan RecordsLeft Hand Sounds


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.