news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Nowy utwór Kły (pl) do odsłuchu

  2018-04-03

  20 kwietnia nakładem Pagan Records ukaże się debiutancki album tajemniczego trio Kły zatytułowany "Szczerzenie". Płyta dostępna będzie w formacie cyfrowym oraz jako digipack CD i zamawiać ją można na stronie wydawcy. Poniżej posłuchać możecie pierwszego udostępnionego utworu "Wypełni":

   

  Początki zespołu sięgają 1997, jednak KŁY wyszły z lasu dopiero w ubiegłym roku za sprawą intrygującego dema  "Taran-Gai". Materiał na duży album zarejestrowany został na przełomie 2017/18 w studio Czyściec z Nihilem za konsoletą. "Szczerzenie" to  6 utworów, których stylistyki jednoznacznie nie da się zaszufladkować. U jej korzeni leży melancholijny, burzumowaty black metal bogato przepleciony jednak innymi dźwiękami, które jak przyznaje sam zespół mogą kojarzyć się z Hypothermia, Lifelover, Austere, Grey Waters a nawet wczesną twórczością Ulver, Unholy, Katatonia czy Anathema. Spektrum jest jak widać szerokie, ale osią pozostaje black metal, góry, szamanizm i Las.

  Tracklista:
  1. Bliże
  2. Wypełni
  3. Jeżeli
  4. Pogranicze
  5. Kłysica
  6. Dale

   

  pagan-records.com
  www.facebook.com/paganrecords/

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  KłyPagan RecordsNihilStudio Czyściec


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.