news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Third Storm (swe) - na pierwszy długograj musimy poczekać do jesieni

  2018-04-03

  Jak informują szwedzcy black/doom metalowcy z Third Storm, ich pierwszy pełnoczasowy album będzie nosił tytuł "The Grand Manifestation" i ukaże się 19 października na winylu i CD za sprawą ich dotychczasowego wydawcy - Dark Descent Records, która wydała w 2015 ich epkę "Tarîtîya Me". Zespół miał pierwotnie nadzieję, że ich pełny debiut ukaże się jeszcze przed latem, ale "z różnych przyczyn nie jest to możliwe". Podobno warto będzie jednak zaczekać bo zespół obiecuje, że "będzie to bardzo specjalne wydawnictwo, wielkie muzyczne przedsięwzięcie, które porazi Wasze dusze (zdecydowanie nie da słabeuszy!) i jest to też koncept album - część pierwsza "Trylogii Pherighai".

  Nagrania miały miejsce w okresie od września do listopada zeszłego roku w Home Sweet Home Studios a miksy zrobione zostały na przełomie grudnia i stycznia w Studio Dead Dog Farm. Więcej info i pierwsze próbki audio już wkrótce, a tymczasem zespół udostępnia okładkę, której autorem jest Raul Gonzalez i spis kawałków na wersję winylową:  Strona A:
  Prima Mobilae 6:28
  As The Stars Watched The Birth Of Eternity 5:01
  The Third Thought From The Sun 6:14
  Sapiens Formulae 2:15

  Strona B:
  Through Eyes Of The Omnipresent 4:25
  Forgotten Deity 8:13
  Gorakaathuar 6:06
  In Wrath Enshrouded 4:34

   

   

  Third Storm:
  Heval Bozarslan: wokal
  David Eriksson: gitara
  Hasse Hansson: gitara
  Daniel Ekeroth: bas
  Alvaro Svanerö: bębny

  www.facebook.com/thirdstorm
  www.thirdstorm.nu
  www.darkdescentrecords.com
  www.facebook.com/DarkDescentRecords

  added by: Olo
  source: fb.com/thirdstorm

  Third StormDark Descent Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.