news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Koniec Pola zadebiutuje już 28 marca

  2018-03-26

  Devoted Art Propaganda świętuje swoje dziesięciolecie wydaniem debiutanckiego albumu grupy Koniec Pola. Materiał nosi tytuł "CY" i ukaże się na płycie CD w formie limitowanego digipacka z bogato ilustrowaną książeczką. Data wydania to 28 marca. Pre-ordery można składać już od jakiegoś czasu pisząc na adres dev.art.prop@gmail.com

  Koniec Pola to zespół założony w 2016 roku przez artystów znanych z takich projektów jak Licho, S., Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi i Strzępy. Ich ostatnim wspólnym wydawnictwem jest płyta Licho "Podnoszenie czarów" (Malignant Voices), którą promowali w ubiegłym roku na trasie koncertowej u boku Furii, THAW i Sacrilegium.  "Cy" powstawała zarówno w salach prób, jak i podczas nagrań terenowych (jedno z nich utrwalono w formie filmu, do którego dźwięk zarejestrował i wyprodukował Nihil znany m. in. z Furii, MasseMord i Morowe). Finalna wersja albumu została nagrana 'na setkę' w studiu Kola w Humniskach, miks i mastering w sosnowieckim Satanic Audio wykonał Haldor Grunberg (m.in. THAW, ARRM, Mentor).

  Muzyka Końca Pola istnieje w silnym związku z tekstami, co sprawia, że chwilami nabiera charakteru słuchowiska. "Cy" jest opowieścią o konkretnym miejscu – imaginarium. To okolica wsi Zalesie, leżącej opodal Puszczy Kozienickiej, gdzie ludowość miesza się z ponowoczesnością. Osobne podejście do post-rocka, black metalu i muzyki eksperymentalnej czyni z Końca Pola projekt umykający klasyfikacjom. W nagraniach poza klasycznym rockowym instrumentarium wykorzystano także narzędzia i instrumenty wykonane według własnego pomysłu.

   

  Koniec Pola:
  Artur – kompozycje, gitara
  Dominik – słowa, głos, gitara
  Grzegorz – perkusjonalia
  Patyr – bas
  Szturpak – głos, perkusjonalia

   

  www.d-a-p.org

  added by: Olo
  source: Devoted Art Propaganda

  Koniec PolaDevoted Art PropagandaLichoS.Wędrowcy~Tułacze~ZbiegiStrzępyNihilFuriaSatanic AudioStudio Kola


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.