news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Koniec Pola zadebiutuje już 28 marca

  2018-03-26

  Devoted Art Propaganda świętuje swoje dziesięciolecie wydaniem debiutanckiego albumu grupy Koniec Pola. Materiał nosi tytuł "CY" i ukaże się na płycie CD w formie limitowanego digipacka z bogato ilustrowaną książeczką. Data wydania to 28 marca. Pre-ordery można składać już od jakiegoś czasu pisząc na adres dev.art.prop@gmail.com

  Koniec Pola to zespół założony w 2016 roku przez artystów znanych z takich projektów jak Licho, S., Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi i Strzępy. Ich ostatnim wspólnym wydawnictwem jest płyta Licho "Podnoszenie czarów" (Malignant Voices), którą promowali w ubiegłym roku na trasie koncertowej u boku Furii, THAW i Sacrilegium.  "Cy" powstawała zarówno w salach prób, jak i podczas nagrań terenowych (jedno z nich utrwalono w formie filmu, do którego dźwięk zarejestrował i wyprodukował Nihil znany m. in. z Furii, MasseMord i Morowe). Finalna wersja albumu została nagrana 'na setkę' w studiu Kola w Humniskach, miks i mastering w sosnowieckim Satanic Audio wykonał Haldor Grunberg (m.in. THAW, ARRM, Mentor).

  Muzyka Końca Pola istnieje w silnym związku z tekstami, co sprawia, że chwilami nabiera charakteru słuchowiska. "Cy" jest opowieścią o konkretnym miejscu – imaginarium. To okolica wsi Zalesie, leżącej opodal Puszczy Kozienickiej, gdzie ludowość miesza się z ponowoczesnością. Osobne podejście do post-rocka, black metalu i muzyki eksperymentalnej czyni z Końca Pola projekt umykający klasyfikacjom. W nagraniach poza klasycznym rockowym instrumentarium wykorzystano także narzędzia i instrumenty wykonane według własnego pomysłu.

   

  Koniec Pola:
  Artur – kompozycje, gitara
  Dominik – słowa, głos, gitara
  Grzegorz – perkusjonalia
  Patyr – bas
  Szturpak – głos, perkusjonalia

   

  www.d-a-p.org

  added by: Olo
  source: Devoted Art Propaganda

  Koniec PolaDevoted Art PropagandaLichoS.Wędrowcy~Tułacze~ZbiegiStrzępyNihilFuriaSatanic AudioStudio Kola


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.