news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Nocturnal Graves (aus) publikują utwór z nadchodzącej płyty

  2018-02-22

  Season of Mist na 18 maja zapowiada premierę nowego długograja australijskich wichrzycieli z Nocturnal Graves. Płyta nosi tytuł "Titan" i poniżej posłuchać możecie numeru trzy na płycie - "Ecdysis, Shedding Weak Flesh":

   

  Jak o utworze tym opowiada zespół: "'Ecdysis, Shedding Weak Flesh' traktuje o burzeniu granic i pozbywaniu się zahamowań, które tłumią rozwój jednostki. Pozbywając się słabości, musimy kroczyć naprzód i porzucać wydeptane ścieżki. Jest to wyraz postawy, którą reprezentuje cały album. 'Ecdysis' przede wszystkim kroczy tymi ścieżkami, które do tej pory pozostawialiśmy nieodkryte. Wciąż rozkoszując się mrokiem, ale w bardziej zawiłych formach, które do tej pory były poza naszym wyobrażeniem. Oto pierwsza próbka, a my nie możemy się już doczekać kiedy wypuścimy wszystko!".

   


  nocturnalgravessom.bandcamp.com/
  www.facebook.com/nocturnalgraves
  www.season-of-mist.com
  www.facebook.com/seasonofmistofficial
  seasonofmist.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  Season of MistNocturnal Graves


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.