news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Nocturnal Graves (aus) publikują utwór z nadchodzącej płyty

  2018-02-22

  Season of Mist na 18 maja zapowiada premierę nowego długograja australijskich wichrzycieli z Nocturnal Graves. Płyta nosi tytuł "Titan" i poniżej posłuchać możecie numeru trzy na płycie - "Ecdysis, Shedding Weak Flesh":

   

  Jak o utworze tym opowiada zespół: "'Ecdysis, Shedding Weak Flesh' traktuje o burzeniu granic i pozbywaniu się zahamowań, które tłumią rozwój jednostki. Pozbywając się słabości, musimy kroczyć naprzód i porzucać wydeptane ścieżki. Jest to wyraz postawy, którą reprezentuje cały album. 'Ecdysis' przede wszystkim kroczy tymi ścieżkami, które do tej pory pozostawialiśmy nieodkryte. Wciąż rozkoszując się mrokiem, ale w bardziej zawiłych formach, które do tej pory były poza naszym wyobrażeniem. Oto pierwsza próbka, a my nie możemy się już doczekać kiedy wypuścimy wszystko!".

   


  nocturnalgravessom.bandcamp.com/
  www.facebook.com/nocturnalgraves
  www.season-of-mist.com
  www.facebook.com/seasonofmistofficial
  seasonofmist.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  Season of MistNocturnal Graves


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.