news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Afgrund (swe) w Selfmadegod, nowa płyta na CD już w tym miesiącu

  2018-02-11

  Szwedzko-fińskie trio Afgrund podpisało papiery z nasza krajową Selfmadegod na wydanie swojego czwartego długograja "The Dystopian". Będzie to pierwszy od sześciu lat nowy materiał zespołu i zawiera on 11 kawałków intensywnego szwedzkiego grind core'a w stylu Nasum, Rotten Sound, Gadget i tym podobnych. Nagrania, miksy i mastering zostały zrobione w studio Mean Seed Labs należacym do Panu Posti, pałkera zespołu. Afgrund wypuścili ten materiał w formacie cyfrowym 5 stycznia b.r., a dzięki Selfmadegod dostaniemy go na fizycznym nośniku (CD) 23 lutego. Kawałka "Archaic Plague" możecie posłuchać poniżej:

  Tracklista:
  1. Limitless Source of Power 01:56
  2. Ruttna 00:56
  3. Re-Exordium 02:50
  4. Callous 02:57
  5. Royalty of Crust 00:56
  6. Crossfire Agent 01:54
  7. (Yet) Another Way to Kill 01:42
  8. The Great Rift 03:14
  9. Archaic Plague 01:52
  10. Smasher of Skulls 02:25
  11. Demise Strategy 02:44

   

  www.facebook.com/afgrundgrindcoreofficial/
  afgrundofficial.bandcamp.com/
  www.selfmadegod.com
  www.facebook.com/selfmadegod

  added by: Olo
  source: Selfmadegod Records

  AfgrundSelfmadegod Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.