news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Demonical (swe) - szczegóły nowego albumu i pierwszy singiel

  2018-02-01

  23 marca, nakładem Agonia ukazuje się nowy album szwedzkich melodyjnych death metalowców starej szkoły z Demonical zatytułowany "Chaos Manifesto". Pierwszego utworu możemy posłuchać poniżej:

   

  Jak czytamy w notce prasowej od wydawcy: "Od agresywnego utworu otwierającego album "A Void Most Obscure", przez melodyny pierwszy singiel "Towards Greater Gods", pierwszy utwór w historii zespołu wykonany w języku szwedzkim "Valkommen Underang", czy wreszcie zamykający album numer "Nightbringer", Szewdzi udowadniają, że należą do zespołów, z którymi należy się liczyć na ekstremalnej scenie muzycznej. Niemal pięcioletni okres jaki upłynął od czasu wydania poprzedniej płyty, "Darkness Unbound" (2013), zaowocował pomysłami udoskonalającymi dotychczasową formułę zespołu."

  Basista, Martin Schulman dodaje od siebie: "Na 'Chaos Manifesto' występują pewne nowe elementy i pomysły z których do tej pory nie korzystaliśmy. Połączyliśmy siły z nowym producentem, by jeszcze lepiej wprowadzić je w życie. Album ma w sobie coś z naszych wszystkich poprzednich płyt łącznie".

  Nagrania "Chaos Manifesto" miały miejsce w 2017. Karl Daniel Linden (Terra Tenebrosa, Cult Of Luna, Katatonia) odpowiada za miksy oraz mastering. Okładka albumu została przygotowania przez Karmazid (Urfaust, Wolfbrigade, Blaze Of Perdition). Gościnnie na wokalach wystąpił Pehr Skjoldhammer z Alfhanne.

   

   

  Utwory:
  1. A Void Most Obscure
  2. Towards Greater Gods
  3. Sung To Possess
  4. Välkommen Undergång
  5. Torture Parade
  6. From Nothing
  7. Unfold Thy Darkness
  8. Death Unfaithful
  9. Nightbringer (*Digipack CD exclusive)

  Formaty albumu:
  - Digipack CD ze slipcase'em.
  - Czarny vinyl.
  - Srebrny vinyl (limit. do 244 ręcznie num. sztuk).
  - Transparentny, biały vinyl (limit. do 166 ręcznie num. sztuk).
  - Czarny t-shirt.
  - Bluza z zamkiem.

  Przedsprzedaż:
  www.agoniarecords.com/demonical

  Skład:
  Alexander Högbom - wokal
  Martin Schulman - bass
  Johan Haglund - guitary rytmiczne
  Eki Kumpulainen - guitary prowadzące
  Kennet Englund - perkusja

  www.demonical.net
  www.facebook.com/Demonicalofficial
  agoniarecords.com
  facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  DemonicalAgonia Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.