news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Demonomancy (ita) upubliczniają kolejny utwór z "Poisoned Atonement"

  2018-02-01

  23 lutego, dzięki Invictus Productions ukazuje się mocno wyczekiwany, drugi album Demonomancy "Poisoned Atonement". Do tej pory muzykę tego włoskiego trio można było określić jako wysokogatunkową, ale jednak kolejną kopię kultu kapturów, Blasphemy, Beherit, Profanatica, VON itp. Na swoim nowym albumie zespół poszedł jednak znacznie dalej mocno zaznaczając swoją własną tożsamość poprzez zdecydowanie bardziej rozbudowane partie gitar, dynamikę często zbliżającą się do klasycznego grind, aż po wielowątkowe linie wokalne, włącznie z czystszymi partiami uzupełniającymi bestialski, growlowy wymiot. Wcześniej mogliśmy usłyszeć dwa utwory z tej płyty, teraz wytwórnia dorzuca do odsłuchu kolejny, "The Last Hymn to Eschaton":

  Witches Whipping, gitarzysta i wokalista włoskiego trio tak opisuje nastrój utworu "The Last Hymn to Eschaton":  "To jakby wyobrazić sobie Nerona i płomienie pożerające jego własne imperium. Budujesz dzieło swojego życia by potem podłożyć ogień pod wszystkie swoje dotychczasowe osiągnięcia i wrzucić weń swoich najbliższych. A potem patrzysz w lustro z uśmiechem czekając na Eschaton, ostateczny koniec."

  Wszystkie trzy utwory do odsłuchu na bandcampie Invictus Productions.

   

   

  Przypominamy, że w marcu Demonomancy pojawi się w naszym kraju na trzech koncertach, supportując Francuzów z Arkhon Infaustus. Przed nimi polska publika dostanie wpierdol od krajowych załóg - Anima Damnata i Voidhanger:

  29.03. - Poznań, Klub u Bazyla (wydarzenie na FB)
  30.03. - Łódź, Magnetofon (wydarzenie na FB)
  31.03. - Kraków, Zet Pe Te (wydarzenie na FB)

  bilety:
  49zł (limitowana pula TYLKO na stronie lefthandsounds.org/bilety)
  59zł (przedsprzedaż w sieci Eventim od 20.01. oraz na lefthandsounds.org/bilety)
  70zł (w dniu koncertu)

  demonomancy.bandcamp.com/
  www.facebook.com/officialdemonomancy/
  www.invictusproductions.net/
  invictusproductions666.bandcamp.com
  www.facebook.com/InvictusProductions

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  DemonomancyInvictus Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.