news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Demonomancy (ita) upubliczniają kolejny utwór z "Poisoned Atonement"

  2018-02-01

  23 lutego, dzięki Invictus Productions ukazuje się mocno wyczekiwany, drugi album Demonomancy "Poisoned Atonement". Do tej pory muzykę tego włoskiego trio można było określić jako wysokogatunkową, ale jednak kolejną kopię kultu kapturów, Blasphemy, Beherit, Profanatica, VON itp. Na swoim nowym albumie zespół poszedł jednak znacznie dalej mocno zaznaczając swoją własną tożsamość poprzez zdecydowanie bardziej rozbudowane partie gitar, dynamikę często zbliżającą się do klasycznego grind, aż po wielowątkowe linie wokalne, włącznie z czystszymi partiami uzupełniającymi bestialski, growlowy wymiot. Wcześniej mogliśmy usłyszeć dwa utwory z tej płyty, teraz wytwórnia dorzuca do odsłuchu kolejny, "The Last Hymn to Eschaton":

  Witches Whipping, gitarzysta i wokalista włoskiego trio tak opisuje nastrój utworu "The Last Hymn to Eschaton":  "To jakby wyobrazić sobie Nerona i płomienie pożerające jego własne imperium. Budujesz dzieło swojego życia by potem podłożyć ogień pod wszystkie swoje dotychczasowe osiągnięcia i wrzucić weń swoich najbliższych. A potem patrzysz w lustro z uśmiechem czekając na Eschaton, ostateczny koniec."

  Wszystkie trzy utwory do odsłuchu na bandcampie Invictus Productions.

   

   

  Przypominamy, że w marcu Demonomancy pojawi się w naszym kraju na trzech koncertach, supportując Francuzów z Arkhon Infaustus. Przed nimi polska publika dostanie wpierdol od krajowych załóg - Anima Damnata i Voidhanger:

  29.03. - Poznań, Klub u Bazyla (wydarzenie na FB)
  30.03. - Łódź, Magnetofon (wydarzenie na FB)
  31.03. - Kraków, Zet Pe Te (wydarzenie na FB)

  bilety:
  49zł (limitowana pula TYLKO na stronie lefthandsounds.org/bilety)
  59zł (przedsprzedaż w sieci Eventim od 20.01. oraz na lefthandsounds.org/bilety)
  70zł (w dniu koncertu)

  demonomancy.bandcamp.com/
  www.facebook.com/officialdemonomancy/
  www.invictusproductions.net/
  invictusproductions666.bandcamp.com
  www.facebook.com/InvictusProductions

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  DemonomancyInvictus Productions


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.