news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Chaos Invocation (ger) udostępniają pierwszy utwór z nadchodzącego albumu

  2018-01-30

  Powołany w 2004 roku przez dwóch muzyków Ave Maria i Bethlehem (basista Tumulash i pałker Omega dołączyli w zeszłym roku) black metalowy Chaos Invocation ma już na koncie dwa duże albumy dla World Terror Committee, a na 10 marca b.r. została wyznaczona premiera ich kolejnego długograja - "Reaping Season, Bloodshed Beyond", z którego możemy posłuchać utworu "Calling from Dudail" TUTAJ.


  O początkach i genezie nazwy zespołu opowiadał swego czasu w jednym z wywiadów frontman A.: "Najpierw zmieszaliśmy naszą krew w rytualnym kielichu pięć długich lat temu. Od tamtego czasu postument naszego kręgu wciąż podtrzymują te same trzy wykute, cielesne posągi, których serca biją napędzane fanatyzmem i absolutnym szaleństwem. Nigdy nie szukaliśmy pasującego imienia bo podążaliśmy drżąc na ścieżce węży i wiedzieliśmy, że ta ponadczasowa podróż ułoży się wreszcie we właściwy porządek sylab. Ostatecznie, należy to wyraźnie podkreślić, że termin 'Chaos Invocation' doskonale opisuje drogę naszej egzystencji. Będziemy rządzić w chaosie, we krwi klękamy i w płomieniach stoimy aż do samego końca". 

  www.facebook.com/W.T.C.Productions
  wtcproductions.bandcamp.com
  www.w-t-c.org

  added by: Olo
  source: W.T.C. Productions

  Chaos InvocationW.T.C. Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.