news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Taphos (den) - utwory z demo i EP na jednym CD

  2018-01-29

  Szwedzka Blood Harvest zapowiada na 6 kwietnia wydanie na jednym CD dwóch pierwszych materiałów młodych, duńskich, staroszkolnych death metalowców z Taphos - "Demo MMXVI" i siedmiocalową "EP MMXVII". Nagrane w 2016 roku "Demo MMXVI" dodatkowo ukaże się też na oddzielnym 12" winylu.

  Wszystkie kawałki dostępne są poniżej na bandcampie wytwórni:

  Taphos zakończyli niedawno nagrania swojego debiutanckiego albumu "Premonition", którego wydanie Blood Harvest planuje wstępnie na przełom wiosny i lata. W tej chwili materiał jest masterowany w studio Resonance Sound przez Daniela Lowndesa. Trzy utwory w wersji promocyjnej wrzucili już w listopadzie na kasetę, którą można zamawiać bezpośrednio u zespołu na ich profilu Bigcartel: taphos.bigcartel.com lub posłuchać na ich bandcampie.


  taphos.bandcamp.com/
  facebook.com/taphosdeath

  www.bloodharvest.se
  bloodharvestrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/pages/Blood-Harvest-Records/300012152033

  added by: Olo
  source: Blood Harvest

  Blood HarvestTaphos


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.