news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Szwajcarski Messiah powraca

  2018-01-24

   14 lat po chwilowym koncertowym powrocie w Internecie pojawiły się informacje, ze wokół Messiah coś znowu się dzieje.

  Pod koniec 2017 roku Messiah zagrał dwa koncerty, w wyniku których muzycy zaczęli myśleć o poważnym powrocie na scenę.

  Na spotkaniu 6 stycznia w Zurichu członkowie zespołu ostatecznie zdecydowali o pełnej reaktywacji, której efektem mają być koncerty oraz nowa płyta.

  Aktualny skład Messiah:

  R.B. "Brögi" Broggi - gitara

  Patrick "Frugi" Hersche - bass 

  Steve Karrer - bębny

  Andy Kaina - wokal


  www.facebook.com/MESSIAHthrashingmadness

  www.messiah-thrashingmadness.ch

  added by: A
  source: Messiah

  Messiah


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.