news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • FOAD FEST 1-2 grudnia 2017 Kraków - finalny skład pierwszej edycji ujawniony

  2017-09-18

  Organizatorzy FOAD Fest ujawnili finalny skład pierwszej edycji imprezy, która ma mieć miejsce 1-2 grudnia 2017 w krakowskim klubie ZetPeTe. Do poprzednio ogłaszanych nazw dołączyli: Medico Peste, Cień, Offence oraz Spatial.

  Łącznie wystąpi zatem 12 zespołów:
  Arkona (PL), Pandemonium, Embrional, Mord'A'Stigmata, Medico Peste, Ulcer, Deivos, Hellspawn, Offence, Cień, Hate Them All i Spatial.

  Przedsprzedaż biletów:
  - do 30.IX: 40 zł ( jednodniowy ) / 75 zł ( dwudniowy )
  - od 01.X do 30.XI: 45 zł ( jednodniowy ) / 80 zł ( dwudniowy )
  w dniu koncertu: 50 zł

  Bilety obecnie do nabycia na foadconcept.8merch.com/
  Do odbioru na bramce przy wejściu na koncert.

  Wszystkie aktualności dot. festiwalu znajdziecie na:
  www.facebook.com/events/423679224638921

   

  added by: Olo
  source: 7G Mega-Sin

  FOAD FestArkonaPandemoniumEmbrionalMord`A`StigmataMedico PesteUlcerDeivosHellspawnOffenceCieńHate Them AllSpatial


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.