news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • In Twilight`s Embrace - pierwszy utwór z "Vanitas" do odsłuchu

  2017-08-16

  Dwa lata po wydaniu "The Grim Muse", In Twilight's Embrace powraca z czwartym albumem, "Vanitas". Płyta ukaże się 22 września nakładem Arachnophobia Records. "Vanitas" to krok w chmurnym, grobowym kierunku – zarówno pod względem muzyki, jak i tekstów. Otwierający album utwór "The Hell of Mediocrity" dostępny jest w ekskluzywnym odsłuchu na stronie Decibel Magazine:

  Track Premiere: In Twilight’s Embrace Transcend ‘The Hell of Mediocrity’

  Śmierć kilku bliskich osób w ostatnim czasie sprawiła, że siłą rzeczy musiałem zderzyć się z przemijaniem. Jego świadomość zaważyła na kierunku, który obraliśmy podczas pisania tej płyty. To nie jest płyta, na której dołączamy do niby uduchowionego chóru "wyznawców śmierci" i chowamy się za symbolami bez znaczenia. Śmierć jest szansą, okazją do spojrzenia na tu i teraz, by zadać sobie pytanie: co – jeśli cokolwiek – wartościowego po sobie pozostawimy – mówi wokalista Cyprian Łakomy.

   

  "Vanitas" to 33 minuty czarnego metalu śmierci i kolejny album, który zrealizował gitarzysta In Twilight's Embrace, Marcin Rybicki.

  Lista utworów:
  1. The Hell of Mediocrity
  2. Fan the Flame
  3. As Future Evaporates
  4. Trembling
  5. Flesh Falls, No Ghost Lifts
  6. Futility
  7. The Rift
  8. The Great Leveller

  Pre-order CD: www.arachnophobia.pl
  Przedsprzedaż wersji LP już wkrótce.

  We wrześniu zespół zagra w Polsce mini-trasę u boku Immolation, Azarath i Melechesh.
  Bilety do nabycia tutaj: lefthandsounds.org/bilety

  www.facebook.com/arachnophobiarecs/
  www.arachnophobia.pl
  www.facebook.com/intwilightsembrace
  intwilightsembrace.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Arachnophobia Records

  In Twilight`s EmbraceIn Twilight’s EmbraceArachnophobia RecordsLeft Hand Sounds


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.