news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Thrash Attack #24 na początku września

  2017-07-31

  24 edycja undergroundowej, lubelskiej imprezy Thrash Attack zaplanowana została na 2 września. Tym razem piewcami metalu będą:

  INSIDIUS - death metal/ Olsztyn
  Na traszataku grali półtora roku temu i wgnietli w ziemie. Ponoć sam sir M.Kmiołek usłyszawszy co tam się odjaniepawliło wybłagał Generała by ten wzioł ich na blickrig i w ten sposób ruszyli w trasę po całej polsce u boku Vader sprawiając iż trasa zaczęła przynosić zyski. Szybko jednak zatęsknili za traszatakową biesiadą. Prosili i prosili. A niech im tam – panie i panowie INSIDIUS jako danie główne!!
  www.facebook.com/pg/InsidiusPoland/
  www.youtube.com/watch?v=E2m5esnPrx4

  VARMIA - black\folk metal/ Olsztyn
  Thrash Attack to biesiada, a jak biesiada to i pieśni korzeniami sięgające prasłowiańskich czasów gdzie szalały żywioły a plony niszczył wiatr ;) Varmia w swoim dorobku ma świetny album nagrany na setke w … stodole! To jest tak punkowe że nie zastanawiałem się ani sekundy. No i fani black metalu też będą zadowoleni, tak więc witamy na pokładzie chlebem i vódą!
  www.facebook.com/varmiaband/
  www.youtube.com/watch?v=PjXiVgsRwt0

  CONCATENATION - death\thrash/ Płock
  Chłopaki stanowią trzon tzw Necro crew z którym organizują cyklicznie tzn Necrobroderhood festiwal, czyli taki traszatak po płocku. Przyłoić potrafią konkretnie – szybko i ostro, no i mają plecu u Różala więc szacun na dzielni + 10. Oj będzie się działo!
  www.facebook.com/pg/concatenationband
  www.youtube.com/watch?v=qX_xZknzIa0&

  2.09.2017 (sobota)
  KANDEJA Pub – Lublin, ul. Cicha 2
  START: 19.00
  WJAZD: 10 PLN

  > Wydarzenie na FB <

   

  added by: Olo
  source: R.O.D.

  InsidiusVarmiaConcatenationThrash Attack


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.