news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Ulcerate w listopadzie dwa razy w Polsce

  2017-07-19

  Dwoma koncertami w Polsce rozpocznie się europejska trasa Ulcerate, Blaze of Perdition i Outre - będzie to druga część trasy promującej "Shrines of Paralysis". Nowozelandzka potęga death metalu wystąpi 7.11. w Krakowie i 8.11. w Poznaniu.

  Ulcerate (Nowa Zelandia)
  Blaze of Perdition (Polska)
  Outre (Polska)

  7.11 - Kraków @ ZetPeTe (dołącz na FB)
  8.11 - Poznań @ U Bazyla (dołącz na FB)

  Bilety:
  50zł (limitowana pula TYLKO na lefthandsounds.org/bilety do 15.08.)
  60zł (Eventim, lefthandsounds.org)
  70zł (w dniu koncertu)

   

  Ulcerate (death metal, Relapse Records)
  Nie sposób być fanem death metalu w ostatnich latach i nie znać tych Nowozelandczyków. "Everything is Fire", "The Destroyers of All", "Vermis" i zeszłoroczna "Shrines of Paralysis" to kamienie milowe gatunku, a Ulcerate to jedni z nielicznych jego reprezentantów, którzy zamiast oglądać się wstecz, zdecydowanie patrzą naprzód. Nieprzenikniony, imponujący technicznym skomplikowaniem, a zarazem spowity niesamowitą aurą i zagrany z rozmachem metal śmierci, od którego nie ma zbawienia!
  "Shrines of Paralysis" (full album stream): www.youtube.com/watch?v=kO5mMLJR3fU

  Blaze of Perdition (black metal, Agonia Records)
  Jeden z najprężniej rozwijających się reprezentantów rodzimej sceny BM. Wydany w 2015 r. album "Near Death Revelations" sprawił, że Blaze of Perdition znaleźli się w centrum międzynarodowej uwagi. Podczas europejskiej trasy z Ulcerate, lubelska formacja prezentować będzie materiał z najnowszej płyty pt. "Conscious Darkness", której premierę przewidziano na 3 listopada.
  "Królestwo niczyje" (audio): www.youtube.com/watch?v=hy_xPPJISco

  Outre (black metal, Debemur Morti)
  Nowoczesne oblicze black metalu w wydaniu krakowskiego Outre cieszy się w Europie sporą popularnością, czego dowodem był odzew na pochodzący sprzed dwóch lat album "Ghost Chants". W najbliższych planach grupy jest split z brytyjskim Barshakseth oraz drugie pełnowymiarowe wydawnictwo, które zostanie zarejestrowane jesienią.
  "Chant 6": www.youtube.com/watch?v=a9fBA5uM1pw

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  UlcerateLeft Hand Sounds


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.