news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Metal Up! - nowy drukowany magazyn dla czcicieli tradycyjnego metalu

  2017-07-18

  Coś dla konserwatystów - Agencja Metal Mundus informuje o wystartowaniu z nowym, drukowanym pismem zatytułowanym Metal Up!, które poświęcone ma być tradycyjnym odmianom metalu (heavy, prog, power, thrash, doom). W pierwszym numerze, który ma być dostępny już w drugiej połowie lipca będzie można przeczytać wywiady z zespołami: Sanctuary, Attacker, Chaser, Däng, Dark Forest, Hexx, Millenium, Night Demon i Spell. Nie zabrakło i krajowego podwórka:  Axe Crazy, Deathinition, Divine Weep, Hellias, Internal Quiet, Monasterium, Planet Hell, Sautrus, Thunderwar.

  Lider Hexx – Dan Watson podzielił się z czytelnikami swoimi wrażeniami z koncertu odnowionego zespołu na festiwalu Keep It True. Ponieważ nie samą tradycją człowiek żyje, w każdym numerze znajdą się też wywiady z zespołami z trochę innej półki.

  Do tego obowiązkowo - recenzje i relacje z koncertów.

   

  www.facebook.com/agencjametalmundus
  agencjametalmundus.com
  www.metalmundus.pl

  added by: Olo
  source: Agencja Metal Mundus

  Metal Up!Agencji Metal Mundusprasa metalowa


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.