news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Usnea (usa) - trzeci album we wrześniu, w październiku w Polsce

  2017-07-18

  Stacjonujący w Portland kwartet Usnea zapowiada swój trzeci pełnoczasowy album "Portals Into Futility" na 8 września b.r. Wydawcą zespołu pozostaje wciąż Relapse Records. Inspirowany dystopijną sc-fi i bolesnymi doświadczeniami obecnej rzeczywistości nowy album zawierać ma 5 długich kawałków o łącznym czasie 56 minut. Do tej pory muzykę Usnea opisać można było jako mariaż depresyjnego funeral doom ze sludge i death metalem. Wytwórnia zapowiada w notce prasowej, że obecnie zespół w swojej sile i dynamice skierował się bardziej w kierunku dysonansowego death metalu ze zróżnicowanymi strukturami wokalnymi i bardziej epickimi kompozycjami, wciąż nie tracąc jednak nic ze swojego ciężaru, brutalności i żałobnej melodyki dotychczasowych dokonań.

  Poniżej posłuchać możecie utworu "Lathe of Heaven", który inspirowany był ksiązką Ursuli K. Le Guin o tym samym tytule (tytuł polski: "Jesteśmy snem")

  Płyta ukaże się na CD, jako podwójny LP oraz w formacie cyfrowym. Zamówienia można składać na www.relapse.com/usnea-portals-into-futility , a wersję cyfrową na Bandcampie.

   

  Spis utworów na "Portals Into Futility":
  1. Eidolons And The Increate
  2. Lathe Of Heaven
  3. Demon Haunted World
  4. Pyrrhic Victory
  5. A Crown Of Desolation

  Usnea wybiera się jesienią na trasę po naszym kontynencie jako bezpośredni support dla włoskiego Ufomammut. Na jeden koncert zawitają także do naszego kraju - 20 października do Wrocławia (klub Firlej). Szczegóły znajdziecie na wydarzeniu na FB.

  www.facebook.com/usneadoom
  www.relapse.com
  www.facebook.com/RelapseRecords

  added by: Olo
  source: Relapse Records

  UsneaRelapse RecordsUfomammut


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.