news

the newest reviews

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

news

 • Usnea (usa) - trzeci album we wrześniu, w październiku w Polsce

  2017-07-18

  Stacjonujący w Portland kwartet Usnea zapowiada swój trzeci pełnoczasowy album "Portals Into Futility" na 8 września b.r. Wydawcą zespołu pozostaje wciąż Relapse Records. Inspirowany dystopijną sc-fi i bolesnymi doświadczeniami obecnej rzeczywistości nowy album zawierać ma 5 długich kawałków o łącznym czasie 56 minut. Do tej pory muzykę Usnea opisać można było jako mariaż depresyjnego funeral doom ze sludge i death metalem. Wytwórnia zapowiada w notce prasowej, że obecnie zespół w swojej sile i dynamice skierował się bardziej w kierunku dysonansowego death metalu ze zróżnicowanymi strukturami wokalnymi i bardziej epickimi kompozycjami, wciąż nie tracąc jednak nic ze swojego ciężaru, brutalności i żałobnej melodyki dotychczasowych dokonań.

  Poniżej posłuchać możecie utworu "Lathe of Heaven", który inspirowany był ksiązką Ursuli K. Le Guin o tym samym tytule (tytuł polski: "Jesteśmy snem")

  Płyta ukaże się na CD, jako podwójny LP oraz w formacie cyfrowym. Zamówienia można składać na www.relapse.com/usnea-portals-into-futility , a wersję cyfrową na Bandcampie.

   

  Spis utworów na "Portals Into Futility":
  1. Eidolons And The Increate
  2. Lathe Of Heaven
  3. Demon Haunted World
  4. Pyrrhic Victory
  5. A Crown Of Desolation

  Usnea wybiera się jesienią na trasę po naszym kontynencie jako bezpośredni support dla włoskiego Ufomammut. Na jeden koncert zawitają także do naszego kraju - 20 października do Wrocławia (klub Firlej). Szczegóły znajdziecie na wydarzeniu na FB.

  www.facebook.com/usneadoom
  www.relapse.com
  www.facebook.com/RelapseRecords

  added by: Olo
  source: Relapse Records

  UsneaRelapse RecordsUfomammut


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.