news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Nowy album Execration w lipcu, utwór online

  2017-05-23

  14 lipca ukaże się czwarty w karierze album Norwegów z Execration zatytułowany "Return to the Void". Wydawcą będzie Metal Blade Records.

  W sieci dostępny jest tytułowy utwór z albumu:

   

  Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich albumów zespół główne ścieżki (bebny, gitary i bas) zarejestrował w swojej sali prób. Zaś dodatkowe partie oraz klawisze i wokale nagrano pod okiem Andreasa Tyldena (One Tail, One Head / Altaar). Miksem i masteringiem albumumu zajął się Tom Kvalsvoll z Kvalsonic Labs. Okładkę przygotował Zbigniew M. Bielak.

   

  Tracklista "Return to the Void"

  1. Eternal Recurrence

  2. Hammers of Vulcan

  3. Nekrocosm

  4. Cephalic Transmissions

  5. Blood Moon Eclipse

  6. Unicursal Horrorscope

  7. Through the Oculus

  8. Return to the Void

  9. Det Uransakelige Dyp

  www.facebook.com/execrationnorway

  www.soundcloud.com/execrationnorway

  www.metalblade.com/europe/ 

  www.metalblade.com/execration/ 

  added by: A
  source: Metal Blade

  ExecrationMetal Blade


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.