news

the newest reviews

Mastectomy

Hell on Earth ___2017
Jednoosobowy hord, który ... brzmi jak profesjonalny band w pełnym składzie. Patrząc na zdjęcia Adama - lidera Mastectomy jestem naprawdę zdumiony, że tak niepozorny gość, stoi za tą brutalną i rozbudowaną sieczkarnią. Ten człowiek naprawdę wie o co kaman w brutalnym biznesie i niesamowite jak doskonale ogarnia temat aranżacji wszystkich instrumentów na tym poziomie. Może nie jes...

In Twilight’s Embrace

Vanitas ___2017
In Twilight's Embrace to zespół, któremu wyjątkowo łatwo przychodzi wekslowanie swojego stylu na nowe tory. Nie chcę, aby zostało to odebrane jako zarzut, zwłaszcza, że to właśnie obecne oblicze tej kapeli uważam za zdecydowanie najlepsze i najdojrzalsze, a ostatecznie z przyjemnością przyjąłem fakt, że z melodyjnego death z elementami black In Twilight's Embrace przesunęli gatun...

news

 • Expulsion (członkowie Repulsion, Exhumed, Phobia, Intronaut) wyda debiut w Relapse, pierwszy utwór już w sieci

  2017-05-17

  Nie, to nie jest reaktywacja starej szwedzkiej ekipy, których demówkami jarali się tapetradersi na początku lat 90-tych. Ten Expulsion został powołany niedawno do życia za sprawą Matta Olivo z Repulsion, któremu partneruje wokalista Matt Harvey (Exhumed, Gruesome) i weteran ekstremalnych bębnów - Danny Walker (Intronaut, Exhumed, Phobia). SKład uzupełnia basista Menno Verbaten (Lightning Swords Of Death). Pod szyldem Expulsion jednoczą skutecznie grind, punk i crust i już 14 lipca, nakładem Relapse Records ukaże się na CD, LP i w formacie cyfrowym ich debiutancki długograj "Nightmare Future". Pierwszy singiel dostaliśmy właśnie do odsłuchu:

   

  Produkcją "Nightmare Future" zajmował się sam Matt Olivo, miksy robił Joel Grind z Toxic Holocaust a mastering Maor Appelbaum (Mayhem, Faith No More, Halford). Kopie fizyczne można już zamawiać w preorderach na stronie Relapse, a wersję cyfrową na Bandcamp.

  Tracklista "Nightmare Future":
  1. Total Human Genocide
  2. Altar Of Slaughter
  3. Mask Of Fear
  4. Nightmare Future
  5. Funeral Bells
  6. Compulsions
  7. Comatose

  EXPULSION:
  Matt Harvey - Vocals
  Matt Olivo - Guitar
  Danny Walker - Drums
  Menno Verbaten - Bass

   

  www.relapse.com
  www.relapserecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/RelapseRecords
  www.twitter.com/RelapseRecords

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  ExpulsionRelapse RecordsRepulsionExhumedPhobiaIntronautMatt OlivoMatt HarveyDanny WalkerJoel GrindMaor Appelbaum


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.