news

the newest reviews

Helheim

landawarijaR ___2017
Dziewiąty duży album płodnych Norwegów, do których, jak mało do kogo, pasuje slogan, że na żadnym albumie dupy nie dali. Osobiście najbardziej cenię ich za fakt, że w dziedzinie zakorzenionej w viking metalu, nigdy nie zamienili się w rubaszną parodię wojów północy jak to często ma niestety miejsce w pogańskiej niszy. Ale do rzeczy. Pomimo podobieństwa tytułów, nowy album nie...

Sentient Horror

Ungodly Forms ___2016
Powstanie tego zespołu to taka prawie filmowa historia - niejaki Matt Moliti, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Rocka i mający już swoje lata fan death metalu zbiera do kupy swoich uczniów i montuje z nimi kapelę, w której oddają hołd starej szwedzkiej scenie. Wisienką na torcie jest fakt, że mastering tego materiału zrobił im sam guru skandynawskiej sceny - Dan Swanö, który określ...

news

 • Expulsion (członkowie Repulsion, Exhumed, Phobia, Intronaut) wyda debiut w Relapse, pierwszy utwór już w sieci

  2017-05-17

  Nie, to nie jest reaktywacja starej szwedzkiej ekipy, których demówkami jarali się tapetradersi na początku lat 90-tych. Ten Expulsion został powołany niedawno do życia za sprawą Matta Olivo z Repulsion, któremu partneruje wokalista Matt Harvey (Exhumed, Gruesome) i weteran ekstremalnych bębnów - Danny Walker (Intronaut, Exhumed, Phobia). SKład uzupełnia basista Menno Verbaten (Lightning Swords Of Death). Pod szyldem Expulsion jednoczą skutecznie grind, punk i crust i już 14 lipca, nakładem Relapse Records ukaże się na CD, LP i w formacie cyfrowym ich debiutancki długograj "Nightmare Future". Pierwszy singiel dostaliśmy właśnie do odsłuchu:

   

  Produkcją "Nightmare Future" zajmował się sam Matt Olivo, miksy robił Joel Grind z Toxic Holocaust a mastering Maor Appelbaum (Mayhem, Faith No More, Halford). Kopie fizyczne można już zamawiać w preorderach na stronie Relapse, a wersję cyfrową na Bandcamp.

  Tracklista "Nightmare Future":
  1. Total Human Genocide
  2. Altar Of Slaughter
  3. Mask Of Fear
  4. Nightmare Future
  5. Funeral Bells
  6. Compulsions
  7. Comatose

  EXPULSION:
  Matt Harvey - Vocals
  Matt Olivo - Guitar
  Danny Walker - Drums
  Menno Verbaten - Bass

   

  www.relapse.com
  www.relapserecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/RelapseRecords
  www.twitter.com/RelapseRecords

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  ExpulsionRelapse RecordsRepulsionExhumedPhobiaIntronautMatt OlivoMatt HarveyDanny WalkerJoel GrindMaor Appelbaum


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.