news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Incarceration - odejście basisty, zespół będzie działał jako duet

  2017-04-21

  Basista  Björn zdecydował się opuścić szeregi Incarceration. Pochodzący z Brazylii, a stacjonujący obecnie w Hamburgu death metalowcy zdecydowali się kontynuować działalność w duecie.

  Jak pisze w oświadczeniu założyciel zespołu, Daniel: "Wraz ze smutną decyzją Björna, musimy stawić czoła pierwszemu poważnemu kryzysowi w naszych szeregach. Dla mnie i Michaela było jednak jasne, że chcemy mimo wszystko kontynuować działalność Incarceration, ale czas wymusza na nas zmiany i pewne decyzje. To co robimy tutaj to dla nas coś więcej niż tylko robienie razem muzyki - to nasza broń w osobistej walce w starciu z naszymi wewnętrznymi demonami i pułapką egzystencji - co ukazaliśmy jasno w koncepcie płyty Catharsis. Nie robimy muzyki tylko dlatego, że to lubimy, ale dlatego, że tego potrzebujemy.

  Björn jest naszym bratem. Oczywiście szanujemy jego decyzję i zawsze będziemy za nim tęsknić. Z tego też powodu, po czterech latach kroczenia wspólną ścieżką i rozwijania naszej energii, ja i Michael czuliśmy, że lepiej będzie zacieśnić nasze więzy, ulepszyć sprzęt i uzyskać cięższe brzmienie gitar niż zapraszać kogoś kto miałby zastąpić naszego byłego basistę.

  Teraz, z potężniejszymi narzędziami możemy śmiało stwierdzić, że kryzys mamy za sobą i jesteśmy pewni tej decyzji. Od teraz Incarceration jest brazylijsko/niemieckim death metalowym duetem, a my nie możemy się już doczekać, aby podzielić się z Wami energią, która z nas kipi.

  Nasze najbliższe koncerty zagramy w takim właśnie składzie, a w kolejnych dniach ogłaszać będziemy kolejne europejskie daty zaplanowane na ten rok. (...)"

  Najbliższe koncerty Incarceration (już jako duet):

  12/May - Osnabrück (GER) Bastard Club
  13/May – Veghel (HOL) Veghel DeathFest II
  01/Sep - Marburg (GER) Masters of the Unicorn 2017
  16/Sep - Lübeck (GER) Dr. Rock Club
  22/Sep - Wermelskirchen (GER) NRW Deathfest

   

  www.facebook.com/incarceration
  incarcerationdeath.com

  added by: Olo
  source: fb.com/incarceration

  Incarceration


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.