news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Incarceration - odejście basisty, zespół będzie działał jako duet

  2017-04-21

  Basista  Björn zdecydował się opuścić szeregi Incarceration. Pochodzący z Brazylii, a stacjonujący obecnie w Hamburgu death metalowcy zdecydowali się kontynuować działalność w duecie.

  Jak pisze w oświadczeniu założyciel zespołu, Daniel: "Wraz ze smutną decyzją Björna, musimy stawić czoła pierwszemu poważnemu kryzysowi w naszych szeregach. Dla mnie i Michaela było jednak jasne, że chcemy mimo wszystko kontynuować działalność Incarceration, ale czas wymusza na nas zmiany i pewne decyzje. To co robimy tutaj to dla nas coś więcej niż tylko robienie razem muzyki - to nasza broń w osobistej walce w starciu z naszymi wewnętrznymi demonami i pułapką egzystencji - co ukazaliśmy jasno w koncepcie płyty Catharsis. Nie robimy muzyki tylko dlatego, że to lubimy, ale dlatego, że tego potrzebujemy.

  Björn jest naszym bratem. Oczywiście szanujemy jego decyzję i zawsze będziemy za nim tęsknić. Z tego też powodu, po czterech latach kroczenia wspólną ścieżką i rozwijania naszej energii, ja i Michael czuliśmy, że lepiej będzie zacieśnić nasze więzy, ulepszyć sprzęt i uzyskać cięższe brzmienie gitar niż zapraszać kogoś kto miałby zastąpić naszego byłego basistę.

  Teraz, z potężniejszymi narzędziami możemy śmiało stwierdzić, że kryzys mamy za sobą i jesteśmy pewni tej decyzji. Od teraz Incarceration jest brazylijsko/niemieckim death metalowym duetem, a my nie możemy się już doczekać, aby podzielić się z Wami energią, która z nas kipi.

  Nasze najbliższe koncerty zagramy w takim właśnie składzie, a w kolejnych dniach ogłaszać będziemy kolejne europejskie daty zaplanowane na ten rok. (...)"

  Najbliższe koncerty Incarceration (już jako duet):

  12/May - Osnabrück (GER) Bastard Club
  13/May – Veghel (HOL) Veghel DeathFest II
  01/Sep - Marburg (GER) Masters of the Unicorn 2017
  16/Sep - Lübeck (GER) Dr. Rock Club
  22/Sep - Wermelskirchen (GER) NRW Deathfest

   

  www.facebook.com/incarceration
  incarcerationdeath.com

  added by: Olo
  source: fb.com/incarceration

  Incarceration


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.