news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Suffocation - szczegóły nowego albumu, utwór do odsłuchu

  2017-04-15

   "...Of The Dark Light" - taki tytuł nosić będzie nowy, studyjny album Suffocation, którego premiera została przez Nuclear Blast wyznaczona na 9 czerwca 2017. Zespół wypuścił właśnie pierwszy kawałek "Your Last Breaths" w formie 360º track video:


  Nagraniami i produkcją  "...Of The Dark Light" zajmował się stały inżynier zespołu - Joe Cincotta w studio Full Force. Miksy i mastering robił uznany producent/inżynier dźwięku Zeuss (m.in. Hatebreed, Arsis, Suicide Silence). Za okłądke odpowiada Colin Marks (Origin, Fleshgod Apocalypse, Kataklysm).

  Jak komentuje gitarzysta Terrance Hobbs:

  "Wreszcie nadszedł moment na który czekaliśmy. Nasz nowy album "...Of The Dark Light" zostanie wreszcie wydany 9 czerwca przez Nuclear Blast! Ostatnie cztery lata Suffocation spędziło na tworzeniu tego materiału i nie możemy być bardziej dumni. To nasz najbardziej brutalny materiał w karierze"

  "Pracowaliśmy z Joe Cincotta od końca 2016 nad położeniem ścieżek w studio Full Force, a potem po raz kolejny zatrudniliśmy Zeussa, aby tchnął w to stworzenie życie. Zarówno ja, jak i Frank Mullen, Charles Errigo, Eric Morotti i Derek Boyer - wszyscy wycisnęliśmy z siebie maksimum tego co stanowi o jakości Suffocation i mamy nadzieję, że przyjmiecie to pozytywnie!"

  "Mieliśmy także zaszczyt skorzystania po raz pierwszy z usług Colina Marksa w kwestii nowej okładki i jest to dla nas nieco inna ścieżka stylistyczna w porównaniu do tradycyjnych okładek Suffocation. Dodatkowo mamy tu też Kevina Mullera z The Merciless Concept na dodatkowych wokalach i dzięki temu album zyskał na unikalności! Będzie to nasz 10-ty studyjny album i naprawdę mamy nadzieję, że spodoba się Wam "...Of The Dark Light". Widzimy się na koncertach!"

  Tracklista "...Of The Dark Light":

  01. Clarity Through Deprivation
  02. The Warmth Within The Dark
  03. Your Last Breaths
  04. Return To The Abyss
  05. The Violation
  06. Of The Dark Light
  07. Some Things Should Be Left Alone
  08. Caught Between Two Worlds
  09. Epitaph Of The Credulous

  Pre-ordery: nblast.de/SuffocationDarkLightNB

   

  www.facebook.com/suffocation/
  www.suffocationofficial.com
  www.facebook.com/nuclearblasteurope
  www.nuclearblast.de

  added by: Olo
  source: Nuclear Blast

  SuffocationNuclear Blast Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.