news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Demonical (swe) mają nowego wokalistę

  2017-04-12

  Szwedzcy death metalowcy Demonical ogłosili zmiany w składzie. Najważniejszą z nich jest odejście z zespołu dotychczasowego wokalisty Sverkera Widgrena. Jego miejsce zajmie Alexander Högbom (October Tide, Centinex). Jak czytamy w oświadczeniu zespołu:

  "Rozstaliśmy się ze Sverkerem. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, ale w celu uniknięcia spekulacji, powiemy tylko, że nadal jesteśmy w dobrych relacjach i chcielibyśmy podziękować mu za lata spędzone w zespole. Życzymy mu także wszystkiego dobrego na przyszłość.  Zawsze przyświecało nam motto 'tylko najlepszy jest wystarczająco dobry', stąd jest nam niezmiernie miło móc ogłosić, że naszym nowym wokalistą został Alexander Högbom. Dodatkowo, występujący dotychczas sesyjnie gitarzysta Eki Kumpulainen oraz perkusista Kennet Englund zostali pełnymi członkami zespołu. W przyszłym tygodniu - już w nowym składzie - wystąpimy na dwóch koncertach w Finlandii, a niedługo później, w lipcu, wyruszymy w trasę po wschodniej Europie. Na jesień natomiast planujemy nagrania nowego albumu! Za jego produkcję będzie odpowiadał wielokrotnie nagradzany szwedzki producent. Więcej informacji niebawem".

  Świeżo upieczony frontman dodał: "Czuję się podekscytowany dołączając do Demonical. Znam ten zespół od niemal 10 lat. Wraz z innymi zespołami w których grałem, supportowaliśmy Demonical (lub vice versa), grający koncerty niemal na całym świece. Jest to dla mnie kolejny milowy krok w przepaść death metalu".

  Demonical pojawią się niedługo na dwóch koncertach w Finlandii, a następnie wyruszą w trasę po wschodniej Europie, w towarzystwie Author oraz Angrepp, którzy będą supportować zespół podczas wybranych dat. Podczas pierwszego koncertu w Niemczech, jako headliner wystąpi brazylijska legenda death metalu, Krisiun.

  Nowe koncerty:
  21.04 2017 FIN - Pori - Baarikaappi
  22.04 2017 FIN - Tampere - Varjobaari
  --
  "Eastern Invasion Tour 2017"
  Demonical + Author + Angrepp
  20.07 2017 GER - Greifswald - Klex*
  21.07 2017 CZE - Volyne - Enter the Eternal Fire Fest
  22.07 2017 SK - Ostry Grun - Gothoom Open Air
  23.07 2017 ROM - Cluj-Napoca - Hard Club
  24.07 2017 ROM - Bucharest - Fabricia
  25.07 2017 BUL - Sofia - Live & Loud
  27.07 2017 ROM - Timisoara - Daos Club
  28.07 2017 HUN - Körmend - Total War Fest 
  *z Krisiun.

   

  Skład:
  Alexander Högbom - wokal
  Martin Schulman - bass
  Eki Kumpulainen - gitary
  Johan Haglund - gitary
  Kennet Englund - perkusja

  Utwór "Cursed Liberation" z ostatniej epki: youtu.be/GATFgX2yqEs
  Wideo do "To Become The Weapon": youtu.be/_8ULZNa4vOg

  facebook.com/demonicalofficial
  Website: demonical.net
  demonicalmerch.net
  agoniarecords.com
  tinyurl.com/agoniashop
  facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com
  youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  DemonicalAgonia Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.