news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Excommunion (usa) powracają z nowym materiałem

  2017-04-01

  Zapowiadany przez Dark Descent już w grudniu 2015 roku nowy materiał powracającego do aktywności, amerykańskiego Excommunion zatytułowany "Thronosis" doczeka się wreszcie swojej premiery 12 maja 2017 - kilkanaście lat po wydanym przez naszą krajową Empire Records "Superion". Muzycy tak zapowiadają nowy materiał:

  "W śmierci odradzamy się, aby powstać w nowej formie, w cieniu Logos. Stare doktryny zostały strącone do otchłani, a stare ciało obdarte ze skóry i spalone na stosie. Niech zostanie tylko stare imię jako nasz epitet. Wszystko inne niech spłonie i zginie, a w jej miejsce niech powstanie nowa, pełna chwały forma w pełnym paradoksów świetle potężniejszej herezji. W śmierci, Excommunion powstaje raz jeszcze...."

  Na "Thronosis" znalazły się cztery utwory o łącznym czasie nie przekraczającym 30 minut.  Nagrania, miksy i mastering miały miejsce w studio Flatline Audio, gdzie nad całością czuwał Dave Otero wraz z zespołem. Okładkę stworzył Lauri Laaksonen (Desolate Shrine).  Aktualny skład Excommunion:
  Christbutcher - wokale
  Kyle Spanswick - gitara, bas, teksty
  Gordon Koch - bębny

  www.facebook.com/Excommunion
  www.darkdescentrecords.com

  added by: Olo
  source: Dark Descent Records

  ExcommunionDark Descent Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.