news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Pillorian (usa) prezentuje debiut w całości, 9 kwietnia zagrają w Poznaniu

  2017-03-07

  10 marca nakładem Eisenwald Records premierę będzie mieć "Obsidian Arc", debiutancki album Pillorian. Jest to nowy zespół Johna Haughma (ex-Agalloch) stworzony wspólnie ze Stephenem Parkerem (Maestus) i Trevorem Matthewsem (UADA) i jest to najbardziej intensywne muzyczne oblicze Johna Haughma. Wypadkowa black metalu, dark metalu rodem z lat 90. i mrocznego folku zaowocowała muzyką emanującą chłodem i niepowtarzalną atmosferą.

  Już teraz debiutu Pillorian posłuchać można w całości na serwisie heathenharvest.org.

  Miesiąc po premierze, 9 kwietnia, Pillorian zawita na jedyny koncert w Polsce. Odbędzie się on w Klubie u Bazyla w Poznaniu. Amerykanom towarzyszyć będą Niemcy z Valborg. Bilety na to wydarzenie dostępne są bezpośrednio na stronie lefthandsounds.org bądź w punktach sieci Eventim (salony EMPiK, Saturn, Media Markt i inne).

   

  www.facebook.com/Pillorian
  www.pillorian.com
  pillorian.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  PillorianEisenwald Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.