news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Split CD Łeb Prosiaka / Nuclear Holocaust w Fat Ass Records

  2017-02-15

  Po ponad 10 latach kultowy w niektórych kręgach warszawski Łeb Prosiaka wraca na scenę z nowym materiałem. Mamy tutaj 7 nowych, jeszcze ciepłych, specjalnie przygotowanych na to wydawnictwo utworów zarejestrowanych w lutym w Rumoria Studio. Jak czytamy w notce Fat Ass Records: "Zdecydowanie najlepszy materiał w całym dorobku grupy! Utwory są bardziej zróżnicowane i rozbudowane a czasami jakieś takie dzikie gdzie nie brakuje szalonych solówek i pokręconych rytmów.Te piosenki stworzone są po to żeby zranić Twoje uszy! Mniej czytelne wokale tym razem nie przedstawią nam zabawnych historyjek ale nadały bardziej obskurny klimat! Jednak nie ma cos się smucić z tego powodu bo mamy tu kilka humorystycznych akcentów i niespodzianek dzięki którym każdy będzie ZASPOKOJONY!"

  Niecałe dwa lata minęły od czasu kiedy to świdnicki Nuclear Holocaust nagrał Mutant Inferno - materiał demo, dzięki któremu zaprezentowali się i od razu wskoczyli na wysoką pozycję na lokalnej scenie. Na koncie mają zagranych ponad 50 koncertów, dużą płytę i jest to ich drugi split. Same pozytywne recenzje i tłumy na koncertach świadczą o potencjale zespołu który sprawdza się w stylu thrash/grind/punk najlepiej. Pięć nowych utworów które, jak zachwala wydawca "jeszcze dobitniej utwierdzą że w tej stylistyce nie mają sobie równych!!". Wisienką na torcie jest limitowany do 500 sztuk digipack z oprawą autorstwa Elvisa Castrello, a design został zrobiony przez Pawła Ozona.

  Dwa utwory od każdego z zespołów do odsłuchania na fatassrecords.bandcamp.com

  Zamówienia na www.fatassrecords.com 


  www.fatassrecords.com
  www.facebook.com/FatAssRecords
  fatassrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/Antigama/
  www.facebook.com/tfdgrind/

  added by: Olo
  source: Fat Ass Records

  Łeb ProsiakaNuclear HolocaustFat Ass Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.