news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Split CD Łeb Prosiaka / Nuclear Holocaust w Fat Ass Records

  2017-02-15

  Po ponad 10 latach kultowy w niektórych kręgach warszawski Łeb Prosiaka wraca na scenę z nowym materiałem. Mamy tutaj 7 nowych, jeszcze ciepłych, specjalnie przygotowanych na to wydawnictwo utworów zarejestrowanych w lutym w Rumoria Studio. Jak czytamy w notce Fat Ass Records: "Zdecydowanie najlepszy materiał w całym dorobku grupy! Utwory są bardziej zróżnicowane i rozbudowane a czasami jakieś takie dzikie gdzie nie brakuje szalonych solówek i pokręconych rytmów.Te piosenki stworzone są po to żeby zranić Twoje uszy! Mniej czytelne wokale tym razem nie przedstawią nam zabawnych historyjek ale nadały bardziej obskurny klimat! Jednak nie ma cos się smucić z tego powodu bo mamy tu kilka humorystycznych akcentów i niespodzianek dzięki którym każdy będzie ZASPOKOJONY!"

  Niecałe dwa lata minęły od czasu kiedy to świdnicki Nuclear Holocaust nagrał Mutant Inferno - materiał demo, dzięki któremu zaprezentowali się i od razu wskoczyli na wysoką pozycję na lokalnej scenie. Na koncie mają zagranych ponad 50 koncertów, dużą płytę i jest to ich drugi split. Same pozytywne recenzje i tłumy na koncertach świadczą o potencjale zespołu który sprawdza się w stylu thrash/grind/punk najlepiej. Pięć nowych utworów które, jak zachwala wydawca "jeszcze dobitniej utwierdzą że w tej stylistyce nie mają sobie równych!!". Wisienką na torcie jest limitowany do 500 sztuk digipack z oprawą autorstwa Elvisa Castrello, a design został zrobiony przez Pawła Ozona.

  Dwa utwory od każdego z zespołów do odsłuchania na fatassrecords.bandcamp.com

  Zamówienia na www.fatassrecords.com 


  www.fatassrecords.com
  www.facebook.com/FatAssRecords
  fatassrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/Antigama/
  www.facebook.com/tfdgrind/

  added by: Olo
  source: Fat Ass Records

  Łeb ProsiakaNuclear HolocaustFat Ass Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.