news

the newest reviews

Helheim

landawarijaR ___2017
Dziewiąty duży album płodnych Norwegów, do których, jak mało do kogo, pasuje slogan, że na żadnym albumie dupy nie dali. Osobiście najbardziej cenię ich za fakt, że w dziedzinie zakorzenionej w viking metalu, nigdy nie zamienili się w rubaszną parodię wojów północy jak to często ma niestety miejsce w pogańskiej niszy. Ale do rzeczy. Pomimo podobieństwa tytułów, nowy album nie...

Sentient Horror

Ungodly Forms ___2016
Powstanie tego zespołu to taka prawie filmowa historia - niejaki Matt Moliti, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Rocka i mający już swoje lata fan death metalu zbiera do kupy swoich uczniów i montuje z nimi kapelę, w której oddają hołd starej szwedzkiej scenie. Wisienką na torcie jest fakt, że mastering tego materiału zrobił im sam guru skandynawskiej sceny - Dan Swanö, który określ...

news

 • Gjendød (nor) ujawniają szczegóły nowego albumu; dwa utwory do odsłuchu

  2017-02-09

  Norweski black metalowy duet Gjendød opublikował dwa nowe utwory z nadchodzącego długogrającego krążka Nedstigning. Następca świetnie przyjętej ubiegłorocznej demówki ukaże się 24 lutego nakładem Hellthrasher Productions.

  Na Nedstigning trafiło 7 premierowych numerów zarejestrowanych między kwietniem a sierpniem minionego roku w Nord Stern Studio w Trondheim. Płytę wypełni blisko 35 minut lodowatego, norweskiego black metalu, nawiązującego do czasów największej świetności gatunku. Album wydany zostanie  w formie standardowego jewel case'a oraz w wersji cyfrowej (Hellthrasher). Za winyla i kasetę odpowiedzialny będzie niemiecki label Darker Than Black Records.

  Tracklista:
  1. Til Høsten
  2. Nedstigning
  3. Håpet Falmer
  4. Amputasjon Av Vranglæren
  5. Kvalt Av Fornuft
  6. Utrydd Den
  7. Ny Innsikt

  Utwory "Nedstigning" i "Håpet Falmer" dostępne są do odsłuchu na bandcampie:
  hellthrasherproductions.bandcamp.com/album/nedstigning

   

  www.facebook.com/Gjend%C3%B8d-1099509976778327/
  www.hellthrasher.com
  hellthrasherproductions.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Hellthrasher Productions

  GjendødHellthrasher Productions


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.