news

the newest reviews

Helheim

landawarijaR ___2017
Dziewiąty duży album płodnych Norwegów, do których, jak mało do kogo, pasuje slogan, że na żadnym albumie dupy nie dali. Osobiście najbardziej cenię ich za fakt, że w dziedzinie zakorzenionej w viking metalu, nigdy nie zamienili się w rubaszną parodię wojów północy jak to często ma niestety miejsce w pogańskiej niszy. Ale do rzeczy. Pomimo podobieństwa tytułów, nowy album nie...

Sentient Horror

Ungodly Forms ___2016
Powstanie tego zespołu to taka prawie filmowa historia - niejaki Matt Moliti, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Rocka i mający już swoje lata fan death metalu zbiera do kupy swoich uczniów i montuje z nimi kapelę, w której oddają hołd starej szwedzkiej scenie. Wisienką na torcie jest fakt, że mastering tego materiału zrobił im sam guru skandynawskiej sceny - Dan Swanö, który określ...

news

 • Bloodphemy (hol) zapowiadają debiutancki album

  2017-02-08

  Na 30 marca Sleaszy Rider Records zapowiedziała pełnoczasowy debiut Bloodphemy "Bloodline". Jest to zespół, w którego składzie udziela się kilku weteranów holenderskiej sceny - byli muzycy takich zespołów jak m.in. Pleurisy, Beyond Belief, Bodyfarm. Ich obecna muzyka to klasyczny groove death metal starej szkoły przywołujący skojarzenia z Gorefest, Jungle Rot, czy Six Feet Under. Cholernie ciężki, chwytliwy, nieprzesadnie melodyjny i uzupełniony świetnymi solówkami i studziennym gardłem frontmana.

  "Bloodline" zawiera dziewięć kawałków, 40 minut death metalu starej szkoły, którego miksy i mastering robił Jörg Uken w studio Soundlodge.

  Okładka płyty nawiązuje bezpośrednio do okładki poprzedniego wydawnictwa zespołu - wydanej w 2016 roku epki "Blood Will Tell".

   

  www.facebook.com/Bloodphemy
  www.bloodphemy.com

  added by: Olo
  source: Bloodphemy

  BloodphemySleaszy Rider Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.