news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Bloodphemy (hol) zapowiadają debiutancki album

  2017-02-08

  Na 30 marca Sleaszy Rider Records zapowiedziała pełnoczasowy debiut Bloodphemy "Bloodline". Jest to zespół, w którego składzie udziela się kilku weteranów holenderskiej sceny - byli muzycy takich zespołów jak m.in. Pleurisy, Beyond Belief, Bodyfarm. Ich obecna muzyka to klasyczny groove death metal starej szkoły przywołujący skojarzenia z Gorefest, Jungle Rot, czy Six Feet Under. Cholernie ciężki, chwytliwy, nieprzesadnie melodyjny i uzupełniony świetnymi solówkami i studziennym gardłem frontmana.

  "Bloodline" zawiera dziewięć kawałków, 40 minut death metalu starej szkoły, którego miksy i mastering robił Jörg Uken w studio Soundlodge.

  Okładka płyty nawiązuje bezpośrednio do okładki poprzedniego wydawnictwa zespołu - wydanej w 2016 roku epki "Blood Will Tell".

   

  www.facebook.com/Bloodphemy
  www.bloodphemy.com

  added by: Olo
  source: Bloodphemy

  BloodphemySleaszy Rider Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.