news

the newest reviews

Mentor

Guts, Graves and Blasphemy ___2016
Rozrywka nie musi być "tania". Mentor gra rock'n'rolla, który świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Na przykład w aucie. Wysoce energetyczne, chwytliwe granie, klejące się do ucha refreny, to wszystko sprawi że w każdym z nas obudzi się demon motoryzacji. Ale, no właśnie, klasyfikowanie "Guts, Graves and Blasphemy" jako "płyty do auta" byłoby dla Men...

Hellspawn

There Has Never Been A Son Of Me ___2016
Jeden z moich ulubionych polskich zespołów z półki klasycznego death metalu. Nie robią wokół siebie zbędnego szumu, są cierpliwi, wierni obranemu kierunkowi i regularni, ale przede wszystkim - grają kawał naprawdę wciągającego death metalu, którego formułę wytrwale rozwijają, ale nie udziwniają. Brzmi to pewnie jak opis kolejnej tzw. 'zacnej, solidnej kapeli', którymi wybrukowa...

news

 • Herbrand Larsen (keyb) opuszcza Enslaved

  2016-12-20

  Szeregi Enslaved opuścił ich klawiszowiec/wokalista Herbrand Larsen. Larsen grał w zespole 13 lat i jego odejście zostało ogłoszone podczas występu zespołu na New York By Norse. Jak zapewnia Grutle Kjellson (voc/bas): "Nie ma tu żadnego syfu pomiędzy nami. Była to całkowicie jego decyzja i rozstajemy się w przyjaźni. Dziękujemy Herbrandowi za jego zaangażowanie w Enslaved przez te wszystkie lata, za stawianie czoła wszelkim wyzwaniom jakie poojawiały się przed nami na całym świecie. Spędziliśmy razem masę wspaniałych chwil w trasie, w studio czy na sali prób. Wznosimy jego zdrowie i życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej podróży! Dziękujemy przyjacielu!"

  Sam Larsen tak wyjaśnia powody swojego odejścia: "Nie czuję się już w 100% tak nakręcony do gry w Enslaved jak wymaga tego ten zespół. Może w 99%, ale to za mało. Cięzko to wyjaśnić, ale tak to wygląda. Pamiętam wszystkie koncerty jakie razem zagraliśmy. Wszystkie miejsca i wszystkich fanów, których spotkaliśmy. Pamiętam spotkania z fanami, którzy mówili nam jak wiele znaczy dla nich ta muzyka. Pamiętam podróżowanie do miejsc, o których nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek mógłbym je zobaczyć. Pamiętam pracę z niesamowicie utalentowanymi ludźmi. Pamiętam ciężkie chwile, smutne i przede wszystkim te radosne. Byliście wszyscy olbrzymią częścią mojego życia i zawsze nią będziecie.

  Jestem za to ogromnie wdzięczny! Teraz chcę spędzić więcej czasu w studio. Nagrywać, produkować i miksować muzykę. Na tym chciałbym się skupić i temu poświęcić swoją energię."

  Całość tutaj. 

   

  www.facebook.com/enslaved
  www.enslaved.no

  added by: Olo
  source: enslaved.no

  EnslavedHerbrand LarsenGrutle Kjellson


Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.

Fat Ass Records

Każda dupa może się podobać, czy to mała, czy w rozmiarze XXL. Na pewno znajdzie się ktoś komu taka też przypadnie do gustu, np. w Anglii z tego co zauważyłem to XXL ma największe branie ...