news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Herbrand Larsen (keyb) opuszcza Enslaved

  2016-12-20

  Szeregi Enslaved opuścił ich klawiszowiec/wokalista Herbrand Larsen. Larsen grał w zespole 13 lat i jego odejście zostało ogłoszone podczas występu zespołu na New York By Norse. Jak zapewnia Grutle Kjellson (voc/bas): "Nie ma tu żadnego syfu pomiędzy nami. Była to całkowicie jego decyzja i rozstajemy się w przyjaźni. Dziękujemy Herbrandowi za jego zaangażowanie w Enslaved przez te wszystkie lata, za stawianie czoła wszelkim wyzwaniom jakie poojawiały się przed nami na całym świecie. Spędziliśmy razem masę wspaniałych chwil w trasie, w studio czy na sali prób. Wznosimy jego zdrowie i życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej podróży! Dziękujemy przyjacielu!"

  Sam Larsen tak wyjaśnia powody swojego odejścia: "Nie czuję się już w 100% tak nakręcony do gry w Enslaved jak wymaga tego ten zespół. Może w 99%, ale to za mało. Cięzko to wyjaśnić, ale tak to wygląda. Pamiętam wszystkie koncerty jakie razem zagraliśmy. Wszystkie miejsca i wszystkich fanów, których spotkaliśmy. Pamiętam spotkania z fanami, którzy mówili nam jak wiele znaczy dla nich ta muzyka. Pamiętam podróżowanie do miejsc, o których nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek mógłbym je zobaczyć. Pamiętam pracę z niesamowicie utalentowanymi ludźmi. Pamiętam ciężkie chwile, smutne i przede wszystkim te radosne. Byliście wszyscy olbrzymią częścią mojego życia i zawsze nią będziecie.

  Jestem za to ogromnie wdzięczny! Teraz chcę spędzić więcej czasu w studio. Nagrywać, produkować i miksować muzykę. Na tym chciałbym się skupić i temu poświęcić swoją energię."

  Całość tutaj. 

   

  www.facebook.com/enslaved
  www.enslaved.no

  added by: Olo
  source: enslaved.no

  EnslavedHerbrand LarsenGrutle Kjellson


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.