news

the newest reviews

Mentor

Guts, Graves and Blasphemy ___2016
Rozrywka nie musi być "tania". Mentor gra rock'n'rolla, który świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Na przykład w aucie. Wysoce energetyczne, chwytliwe granie, klejące się do ucha refreny, to wszystko sprawi że w każdym z nas obudzi się demon motoryzacji. Ale, no właśnie, klasyfikowanie "Guts, Graves and Blasphemy" jako "płyty do auta" byłoby dla Men...

Hellspawn

There Has Never Been A Son Of Me ___2016
Jeden z moich ulubionych polskich zespołów z półki klasycznego death metalu. Nie robią wokół siebie zbędnego szumu, są cierpliwi, wierni obranemu kierunkowi i regularni, ale przede wszystkim - grają kawał naprawdę wciągającego death metalu, którego formułę wytrwale rozwijają, ale nie udziwniają. Brzmi to pewnie jak opis kolejnej tzw. 'zacnej, solidnej kapeli', którymi wybrukowa...

news

 • Immolation - szczegóły nowej płyty i jeden utwór do odsłuchu

  2016-12-15

  Na 24 lutego Nuclear Blast wyznaczyła ostatecznie premierę zapowiadanego od paru ładnych miesięcy, nowego albumu Immolation "Atonement". Wytwórnia upubliczniła dzisiaj pierwszy kawałek z tego krążka zatytułowany "Destructive Currents":


  Nagrania "Atonement" miały miejsce w Millbrook Sound Studios w Millbrook, NY z ich stałym producentem Paulem Orofino. Miksy i mastering robił  ponownie Zack Ohren (All SHall Persih, Decrepit Birth, Suffocation). Autorem okładki jest Pär Olofsson, a dodatkowe grafiki robił Zbigniew Bielak.

  Jak komentuje nowy album wokalista/basista Ross Dolan: "Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy wreszcie podzielić się zajawką tego co do zaoferowania ma nowy materiał. "Atonement" to bardzo mroczny i wciągający album - zarówno ze względu na zawartość muzyczną jak i teksty, które opisują tę bardziej mroczną stronę ludzkiej natury i dzisiejszy świat. Każdy kawałek na tym albumie jest na swój sposób unikalny, oferując słuchaczowi szeroki wachlarz mrocznych i złowieszczych pasaży, które według mnie są absolutną esencją wszystkiego czym jest ten zespół.

  Brzmienie na tej płycie jest dokładnie takie jakie mieliśmy nadzieję uzyskać i wydaje nam się, że w produkcji udało się nadać tym kawałkom to właściwe masywne brzmienie i odpowiednio przepełniony złem feeling. Zack i Paul trafili z tym w dziesiątkę i sprawili, że nasz dziesiąty album jest najlepiej brzmiącym w całej naszej dyskografii. Jesteśmy naprawdę dumni z tego co tutaj stworzyliśmy i mamy szczerą nadzieję, że każdego z Was tak samo ucieszy te 11 utworów jak nas samych.

  Utwór 'Atonement' opowiada o tej ślepej furii i religijnym ekstremizmie - bez względu na jego pochodzenie i pod jakim religijnym szyldem występuje. Okładka jest inspirowana fragmentem liryków z tego utworu i to co zrobił Par, aby zwizualizować te cztery wersy naprawdę nas rozwaliło. Musimy zatem przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatecznego wyglądu i feelingu całego albumu, wliczając w to także cztery niesamowite grafiki wykonane przez cholernie utalentowanego Zbigniewa Bielaka.

  Na pierwszy ogień wybraliśmy utwór 'Destructive Currents'- jest to szybki i agresywny numer, który szybko przechodzi do konkretów. Jest naprawdę mroczny i potężny i wydaje mi się, że daje każdemu pojęcie o tym co czeka go na całym wydawnictwie. Jeżeli chodzi o zawartość tekstową to opowiada on o stadnim instynkcie i tym jak zewnętrzne siły są w stanie go podsycać, posługiwać się nim i manipulować. Odbywa się to poprzez oszustwa, dezinformację i destrukcję zaprojektowane tak, aby wprowadzać ludzi w błąd. Taki jest mniej więcej przekaz tego utworu."

   

  Pre-ordery "Atonement" dostępne są na nblast.de/ImmolationAtonement

  Pełna tracklista płyty:

  01. The Distorting Light
  02. When The Jackals Come
  03. Fostering The Divide
  04. Rise The Heretics
  05. Thrown To The Fire
  06. Destructive Currents
  07. Lower
  08. Atonement
  09. Above All
  10. The Power Of Gods
  11. Epiphany
  Bonus Track (CD only):
  12. Immolation (re-recorded)

  www.facebook.com/immolation
  www.facebook.com/immolation
  www.nuclearblast.de
  www.facebook.com/nuclearblasteurope

  added by: Olo
  source: Nuclear Blast

  ImmolationNuclear Blast Records


Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.

Fat Ass Records

Każda dupa może się podobać, czy to mała, czy w rozmiarze XXL. Na pewno znajdzie się ktoś komu taka też przypadnie do gustu, np. w Anglii z tego co zauważyłem to XXL ma największe branie ...