news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Immolation - szczegóły nowej płyty i jeden utwór do odsłuchu

  2016-12-15

  Na 24 lutego Nuclear Blast wyznaczyła ostatecznie premierę zapowiadanego od paru ładnych miesięcy, nowego albumu Immolation "Atonement". Wytwórnia upubliczniła dzisiaj pierwszy kawałek z tego krążka zatytułowany "Destructive Currents":


  Nagrania "Atonement" miały miejsce w Millbrook Sound Studios w Millbrook, NY z ich stałym producentem Paulem Orofino. Miksy i mastering robił  ponownie Zack Ohren (All SHall Persih, Decrepit Birth, Suffocation). Autorem okładki jest Pär Olofsson, a dodatkowe grafiki robił Zbigniew Bielak.

  Jak komentuje nowy album wokalista/basista Ross Dolan: "Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy wreszcie podzielić się zajawką tego co do zaoferowania ma nowy materiał. "Atonement" to bardzo mroczny i wciągający album - zarówno ze względu na zawartość muzyczną jak i teksty, które opisują tę bardziej mroczną stronę ludzkiej natury i dzisiejszy świat. Każdy kawałek na tym albumie jest na swój sposób unikalny, oferując słuchaczowi szeroki wachlarz mrocznych i złowieszczych pasaży, które według mnie są absolutną esencją wszystkiego czym jest ten zespół.

  Brzmienie na tej płycie jest dokładnie takie jakie mieliśmy nadzieję uzyskać i wydaje nam się, że w produkcji udało się nadać tym kawałkom to właściwe masywne brzmienie i odpowiednio przepełniony złem feeling. Zack i Paul trafili z tym w dziesiątkę i sprawili, że nasz dziesiąty album jest najlepiej brzmiącym w całej naszej dyskografii. Jesteśmy naprawdę dumni z tego co tutaj stworzyliśmy i mamy szczerą nadzieję, że każdego z Was tak samo ucieszy te 11 utworów jak nas samych.

  Utwór 'Atonement' opowiada o tej ślepej furii i religijnym ekstremizmie - bez względu na jego pochodzenie i pod jakim religijnym szyldem występuje. Okładka jest inspirowana fragmentem liryków z tego utworu i to co zrobił Par, aby zwizualizować te cztery wersy naprawdę nas rozwaliło. Musimy zatem przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatecznego wyglądu i feelingu całego albumu, wliczając w to także cztery niesamowite grafiki wykonane przez cholernie utalentowanego Zbigniewa Bielaka.

  Na pierwszy ogień wybraliśmy utwór 'Destructive Currents'- jest to szybki i agresywny numer, który szybko przechodzi do konkretów. Jest naprawdę mroczny i potężny i wydaje mi się, że daje każdemu pojęcie o tym co czeka go na całym wydawnictwie. Jeżeli chodzi o zawartość tekstową to opowiada on o stadnim instynkcie i tym jak zewnętrzne siły są w stanie go podsycać, posługiwać się nim i manipulować. Odbywa się to poprzez oszustwa, dezinformację i destrukcję zaprojektowane tak, aby wprowadzać ludzi w błąd. Taki jest mniej więcej przekaz tego utworu."

   

  Pre-ordery "Atonement" dostępne są na nblast.de/ImmolationAtonement

  Pełna tracklista płyty:

  01. The Distorting Light
  02. When The Jackals Come
  03. Fostering The Divide
  04. Rise The Heretics
  05. Thrown To The Fire
  06. Destructive Currents
  07. Lower
  08. Atonement
  09. Above All
  10. The Power Of Gods
  11. Epiphany
  Bonus Track (CD only):
  12. Immolation (re-recorded)

  www.facebook.com/immolation
  www.facebook.com/immolation
  www.nuclearblast.de
  www.facebook.com/nuclearblasteurope

  added by: Olo
  source: Nuclear Blast

  ImmolationNuclear Blast Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.