news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Debiut Thunderwar 20 grudnia, nowy utwór online

  2016-12-14

  20 Grudnia światło dzienne ujrzy debiutancki album polskich death metalowców z Thunderwar. Zespół zadebiutował w 2013 roku bardzo dobrze przyjęta czteroutworową epką "The Birth of Thunder". Po trzech latach aktywności scenicznej powraca z pierwszym pełnym materiałem "Black Storm"

  Zespół pracował nad płytą w białostockim Hertz Studio pod okiem braci Wiesławskich, gdzie odbył się także mix i mastering płyty. Okładkę wykonał Eliran Kantor (Testament, Soulfy, Iced Earth). Płyta zostanie wydana jako klasyczny jewelcase Cd, digi pack z bonusowym CD zawierającym epkę „The Birth of Thunder”, na kasecie oraz na 12'' czarnym winylu.

   

   

     www.store.witchinghour.pl/

  www.thunderwar.pl/

  added by: Andrzej
  source: Thunderwar

  Thunderwar


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.