news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Benighted (fra) publikują kolejny utwór z nadchodzącej płyty

  2016-12-13

  17 lutego ukazuje się za sprawą Season of Mist nowy, ósmy już krążek francuskich brutali z Benighted zatytułowany "Necrobreed". Mieliśmy już okazję posłuchać kawałka "Versipellis" z tego krążka, a teraz czas na "Forgive Me Father", w którym gościnnie udzielił się na wokalach Trevor Strnad z The Black Dahlia Murder:

   

  Francuzi od lat nie kombinują z miejscem nagrań i kolejny już album zarejestrowali w niemieckim studio Kohlekeller. Cały czas są wierni obranej tematyce i doborowi konceptu na teksty, który znów bazuje na potwornym potencjale ludzkiego umysłu.Tym razem wokalista Julien Truchan wziął w swoich lirykach na warsztat pewnego schizofrenika, który przywiązywał sobie do podbrzusza martwe zwierzęta, a potem je 'rodził' i rozkładał w swoim mieszkaniu. Miało to być ponoć następstwem jakiejś dziecięcej traumy spowodowanej martwym kociakiem.

   

  Tracklista "Necrobreed":

  1. Hush Little Baby
  2. Reptilian
  3. Psychosilencer
  4. Forgive Me Father
  5. Leatherface
  6. Der Doppelgaenger
  7. Necrobreed
  8. Monsters Make Monsters
  9. Cum With Disgust
  10. Versipellis
  11. Reeks Of Darkened Zoopsia
  12. Mass Grave

  www.facebook.com/brutalbenighted
  brutalbenighted.com
  benighted.bandcamp.com
  www.season-of-mist.com
  www.facebook.com/seasonofmistofficial

  added by: Olo
  source: Season Of Mist

  BenightedSeason Of Mist


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.