news

the newest reviews

Mental Casket

Demo 2020 ___2020
Lubicie Death? Ten z czasów debiutu, siermiężny, toporny i co najważniejsze roztaczający woń świeżo rozkopanej cmentarnej ziemi. Jeśli tak, to bierzcie się za Mental Casket. Myślę, że ideą powołania do życia tego tworu była chęć złożenia hołdu twórcy "Scream Bloody Gore". Aby być sprawiedliwym muszę nadmienić, że od czasu ubiegłorocznego debiutanckiego demo, M...

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

news

 • Arkona prezentuje klip do kawałka z nadchodzącego albumu "Lunaris"

  2016-10-16

  4 listopada na CD i LP ukazuje się nakładem Debemur Morti Productions nowy, szósty już album naszych krajowych weteranów black - Arkona zatytułowany "Lunaris". Zespół udostępnił właśnie video do utworu "Ziemia" pochodzącego z tego krążka:


  "Lunaris" zostało zarejestrowane w Church Of Chaos Studio oraz Metal Sound Studio. Miksy i mastering zostały zrobione w Left Hand Sounds. Płyta zostanie wydana na CD w digipacku, na 12" winylu w gatefoldzie, w formacie cyfrowym i znajdą się na niej następujące kawałki:

  1- Droga do ocalenia
  2- Ziemia
  3- Śmierć i odrodzenie
  4- Nie dla mnie litość
  5- Lśnienie
  6- Lunaris

  Za okładkę odpowiada Qras z Mentalporn.


  Preordery:
  Digipack CD (goo.gl/4grktT),
  Gatefold 12" LP (goo.gl/WRKv8Z)
  wersja cyfrowa (goo.gl/o9N98q)

  Najbliższe koncerty Arkona:
  10/11 - Lorient, FR
  11/11 - Bordeaux, FR
  12/11 - Lille, FR
  13/11 - Paris, FR
  18/11 - Poznań, PL

  www.facebook.com/arkonahorde
  www.facebook.com/debemurmorti
  www.debemur-morti.com

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  ArkonaDebemur Morti Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.