news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Szczegóły splitu Witchmaster / Voidhanger

  2016-10-14

  Thrid Eye Temple podała więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego splitu Witchmaster i Voidhanger. Znajdzie się na nim 5 utworów Witchmaster - jeden nowy, "Permafrost" oraz cover Einstürzende Neubauten "Tanz Debil" pochodzą z  sesji do "Antichristus Ex Utero", a trzy kolejne to koncertowe klasyki zespołu z występu w Lizbonie. Black/death metalowcy z  Voidhanger dostarczyli trzy zabójcze strzały mocno naznaczone hc/punk'owymi wpływami. Głęboko zakorzenione w old schoolowej stylistyce, ale jednocześnie, na swój własny sposób pionierskie i potężne. Strona Voidhanger to najbardziej bezwzględne kawałki jakie kiedykolwiek stworzyli. Miażdżące riffy i brzmienie, które sprawia, że plujący nienawiścią wokal odbiera słuchaczowi wszelką nadzieję na ratunek. Jest jak wygłodniały drapieżnik na szczycie łańcucha pokarmowego. Wyobraźcie sobie ciężar Celtic Frost w połączeniu z ostrymi riffami w stylu Sarcofago i barbarzyństwem Nails i dostaniecie posmak najnowszego oblicza Voidhanger. Nie dla słabeuszy.

  Wytwórnia nie podaje na razie daty premiery, ale wiadomo, że split na razie ukaże się tylko na 12” winylu w gatefoldzie, w dwóch edycjach - 400 czarnych i 100 sztuk kolorowych placków. Na razie więcej formatów nie jest przewidywane, ale jak to określił sam wydawca: “nie wiadomo jakie plagi nawiedzą nas jeszcze na tym świecie”. Za okładkę odpowiada Robert A. von Ritter + design i kolorystyka zrobiona przez Mentalporn. Dodatkowo, kaligrafię na to wydawnictwo przygotował Ihasan Art.

   

  Tracklista:

  Witchmaster
  1. Permafrost
  2. Tanz Debil (Einstürzende Neubauten Cover)
  3. Tormentor Infernal (Live)
  4. Morbid Death (Live)
  5. Satanic Metal Attack (Live)

  Voidhanger
  1. Burnout Hearts Exhibition
  2. Dyskretny Urok Upadku
  3. Through The Holocaust of Optimism

  Informacja o preorderach zostanie podana już wkrótce, jak tylko zostaną zaakceptowane testowe tłoczenia.

  Poniżej publikowane już wcześniej video do "Burnout Hearts Exhibition". Tym razem na vimeo, po tym, gdy zostało zbanowane na youtube:


   

  www.facebook.com/voidhangerofficial
  www.facebook.com/WitchmasterBand

  www.thirdeyetemple.com

  thirdeyetemple.bandcamp.com

  soundcloud.com/thirdeyetemple

  www.facebook.com/thirdeyetemple

  www.youtube.com/thirdeyetemple

  vimeo.com/thirdeyetemple

  added by: Olo
  source: Third Eye Temple

  WitchmasterVoidhangerThird Eye Temple


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.