news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Szczegóły splitu Witchmaster / Voidhanger

  2016-10-14

  Thrid Eye Temple podała więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego splitu Witchmaster i Voidhanger. Znajdzie się na nim 5 utworów Witchmaster - jeden nowy, "Permafrost" oraz cover Einstürzende Neubauten "Tanz Debil" pochodzą z  sesji do "Antichristus Ex Utero", a trzy kolejne to koncertowe klasyki zespołu z występu w Lizbonie. Black/death metalowcy z  Voidhanger dostarczyli trzy zabójcze strzały mocno naznaczone hc/punk'owymi wpływami. Głęboko zakorzenione w old schoolowej stylistyce, ale jednocześnie, na swój własny sposób pionierskie i potężne. Strona Voidhanger to najbardziej bezwzględne kawałki jakie kiedykolwiek stworzyli. Miażdżące riffy i brzmienie, które sprawia, że plujący nienawiścią wokal odbiera słuchaczowi wszelką nadzieję na ratunek. Jest jak wygłodniały drapieżnik na szczycie łańcucha pokarmowego. Wyobraźcie sobie ciężar Celtic Frost w połączeniu z ostrymi riffami w stylu Sarcofago i barbarzyństwem Nails i dostaniecie posmak najnowszego oblicza Voidhanger. Nie dla słabeuszy.

  Wytwórnia nie podaje na razie daty premiery, ale wiadomo, że split na razie ukaże się tylko na 12” winylu w gatefoldzie, w dwóch edycjach - 400 czarnych i 100 sztuk kolorowych placków. Na razie więcej formatów nie jest przewidywane, ale jak to określił sam wydawca: “nie wiadomo jakie plagi nawiedzą nas jeszcze na tym świecie”. Za okładkę odpowiada Robert A. von Ritter + design i kolorystyka zrobiona przez Mentalporn. Dodatkowo, kaligrafię na to wydawnictwo przygotował Ihasan Art.

   

  Tracklista:

  Witchmaster
  1. Permafrost
  2. Tanz Debil (Einstürzende Neubauten Cover)
  3. Tormentor Infernal (Live)
  4. Morbid Death (Live)
  5. Satanic Metal Attack (Live)

  Voidhanger
  1. Burnout Hearts Exhibition
  2. Dyskretny Urok Upadku
  3. Through The Holocaust of Optimism

  Informacja o preorderach zostanie podana już wkrótce, jak tylko zostaną zaakceptowane testowe tłoczenia.

  Poniżej publikowane już wcześniej video do "Burnout Hearts Exhibition". Tym razem na vimeo, po tym, gdy zostało zbanowane na youtube:


   

  www.facebook.com/voidhangerofficial
  www.facebook.com/WitchmasterBand

  www.thirdeyetemple.com

  thirdeyetemple.bandcamp.com

  soundcloud.com/thirdeyetemple

  www.facebook.com/thirdeyetemple

  www.youtube.com/thirdeyetemple

  vimeo.com/thirdeyetemple

  added by: Olo
  source: Third Eye Temple

  WitchmasterVoidhangerThird Eye Temple


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.