news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Debiut Useless (pl) już dostępny w Third Eye Temple, stream całości

  2016-09-06

  Jest już dostępny na CD za sprawą Third Eye Temple debiutancki album Useless - tajemniczego krajowego zespołu, o którego pochodzeniu i składzie personalnym nie wiemy nic - mamy się skupić jedynie na muzyce. Ta jest natomiast doskonałym kąskiem dla black metalowych depresorów, którzy uwielbiają zatruwać swoje serce muzyką surową, hipnotyczną i zimną, powoli wlewającą swoją mroczną substancję w uszy słuchacza. Sama wytwórnia opisuje ten materiał jako mariaż norweskiego black metalu z amerykańską sceną i faktycznie nie można oprzeć się wrażeniu, że Useless tworzą maniacy (maniak?) starego Burzum i lo-fi w stylu Xasthur, czy wczesnego Nachtmystium.

  Zamówienia na CD można składać tutaj.  Wersja cyfrowa do nabycie na bandcampie wytwórni.

  Stream całości poniżej. Za okładkę odpowiada Ihasan Art.


   

   

  www.thirdeyetemple.com
  thirdeyetemple.bandcamp.com
  www.facebook.com/thirdeyetemple

  added by: Olo
  source: fb.com/thirdeyetemple

  UselessThird Eye Temple


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.