news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Debiut Useless (pl) już dostępny w Third Eye Temple, stream całości

  2016-09-06

  Jest już dostępny na CD za sprawą Third Eye Temple debiutancki album Useless - tajemniczego krajowego zespołu, o którego pochodzeniu i składzie personalnym nie wiemy nic - mamy się skupić jedynie na muzyce. Ta jest natomiast doskonałym kąskiem dla black metalowych depresorów, którzy uwielbiają zatruwać swoje serce muzyką surową, hipnotyczną i zimną, powoli wlewającą swoją mroczną substancję w uszy słuchacza. Sama wytwórnia opisuje ten materiał jako mariaż norweskiego black metalu z amerykańską sceną i faktycznie nie można oprzeć się wrażeniu, że Useless tworzą maniacy (maniak?) starego Burzum i lo-fi w stylu Xasthur, czy wczesnego Nachtmystium.

  Zamówienia na CD można składać tutaj.  Wersja cyfrowa do nabycie na bandcampie wytwórni.

  Stream całości poniżej. Za okładkę odpowiada Ihasan Art.


   

   

  www.thirdeyetemple.com
  thirdeyetemple.bandcamp.com
  www.facebook.com/thirdeyetemple

  added by: Olo
  source: fb.com/thirdeyetemple

  UselessThird Eye Temple


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.