news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Koncert Trauma w Inowrocławiu 16.09 odwołany

  2016-08-31

  Po krótkiej przerwie Trauma wraca z koncertami promującymi wydaną przez Deformeathing prod. reedycję kultowego materiału "Invisible Reality". Po czerwcowym rajdzie przez Pomorze, zespół anonsuje kolejne koncerty w ramach Invisible Reality Tour 2016. Mieli odwiedzić pięć kolejnych miast, zaczynając już w sierpniu. Trauma pojawiła się w Dobrym Mieście na Sun Dies Festival, we wrześniu planowali zaatakować Inowrocław i Olsztyn, a w październiku Sandomierz i Rzeszów, ale Inowrocław właśnie wypadł z rozpiski.

  Na całej trasie z Trauma zagra ponownie Insidius, a dodatkowo, w poszczególnych miastach pojawią się zaproszeni goście. Jak zapowiada zespół: "Na wszystkich koncertach spodziewajcie się ducha "Invisible Reality", wraz z potężnym przeglądem Traumatycznych klasyków, stanowiących przekrój niemal 30-letniej działalności zespołu. Zabieramy ze sobą sporo Traumowego merchu, więc będzie w czym wybierać."

  Najbliższy koncert będzie miał miejsce 17 września w olsztyńskim klubie "Nowy Andergrant" w towarzystwie miejscowych zabijaków z Insidius, weteranów z lubelskiego Fanthrash i również lubelskiego, thrash metalowego komando R.O.D.

   

  www.facebook.com/TraumaOfficialPage

  added by: Olo
  source: Trauma

  Trauma


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.