news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Them Pulp Criminals (pl) publikują kolejny utwór z "Lucifer is Love"

  2016-07-27

  Po piosence "The 130" i śmiertelnej przejażdżce z Jamesem Deanem za kółkiem, Them Pulp Criminals podążają dalej tropem archetypowych odmieńców popkultury. Rezultatem tego jest "Jack Torrance", druga z kompozycji z debiutanckiego albumu "Lucifer is Love". To swoisty hołd złożony obłąkanemu bohaterowi "Lśnienia" Stephena Kinga.

  Utwór dostępny jest w serwisie YouTube oraz na profilu Bandcamp zespołu.  - Jack Torrance to postać, która sama sobie wszystko odebrała. Włącznie z życiem. Czasami zastanawiam się, ilu takich Jacków w mikroskali nosi świat. Z tych rozważań powstała historia jednego z nich, czyli właśnie ta piosenka – opowiada o swojej fascynacji tym bohaterem Tymek Jędrzejczyk, wokalista Them Pulp Criminals.

  Z kolei autor całej muzyki na "Lucifer is Love", Igor Herzyk tak wspomina proces pisania tego utworu: - Do "Jacka Torrance" najpierw powstała muzyka i aranż. Chciałem stworzyć balladę w ponurym i trochę desperackim klimacie, opierając się na inspiracjach country, ale i murder ballads w stylu Nicka Cave'a. Kiedy Tymek napisał mocny tekst, zrobiło się naprawdę desperacko...

   

  "Lucifer is Love" ukaże się 12 sierpnia na mocy paktu z Malignant Voices. Album wydany w formie stylowego, 6-panelowego digipacka, będzie można kupić przedpremierowo podczas wspólnego koncertu z King Dude, 8 sierpnia w krakowskiej Alchemii. Bilety na to wydarzenie powoli się kończą.

  Oto lista piosenek:
  1.    Lucifer is Love
  2.    The 130
  3.    Goddamn Graveyard Luck
  4.    Ballad of a Highway Spirit
  5.    Jack Torrance
  6.    Love in a Void
  7.    Last of the Gang to Die
  8.    (Don't Bury Me In) Sacred Ground

  www.thempulpcriminals.bandcamp.com
  www.facebook.com/thempulpcriminals
  www.facebook.com/MalignantVoicesProductions

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  Them Pulp CriminalsMalignant Voices ProductionsJack Torrence


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.