news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Them Pulp Criminals (pl) zadebiutują 12.08 w Malignant Voices, utwór do odsłuchu

  2016-07-14

  12 sierpnia, na mocy paktu z Malignant Voices ukazuje się "Lucifer is Love" - pełnoczasowy debiut Them Pulp Criminals - krakowskiego duetu, w którym muzykę komponuje  Igor Herzyk, a wokalnie wspiera go Tymek Jędrzejczyk (Ragehammer, Exmortum, Outre). Jak czytamy o ich wspólnym przedsięwzięciu w notce prasowej:

  "Obaj od lat tworzą w Krakowie – mieście scen, knajp i rynsztoków; poetów, pijaków i kurwiarzy, od dawna spowitym smogiem artystycznej bohemy. Dotychczasowy, awanturniczy bagaż doświadczeń skłonił ich do obrania zupełnie nowej muzycznej ścieżki. Piosenki Them Pulp Criminals rezonują podupadającym duchem Krakowa. To dark-folkowe opowieści z otchłani widzianej oczami samotnika, historie o dekadencji, namiętnościach, krwi oraz siarce, podane z klasą i zaśpiewane szarmancką frazą.

  Lucifer is Love to zaproszenie do świata, który powinien odrzucać a mimo to fascynuje. Jeśli na Brackiej wciąż pada deszcz, to dlatego, że Bóg na niebiosach opłakuje swój upadek
  ."

  Wydawca poleca materiał zwłaszcza tym, którzy zasłuchują się w nagraniach The Coffinshakers, Johnny'ego Casha, King Dude, Danzig, czy Siouxie and the Banshees.

  Do odsłuchu pierwszy utwór - "The 130":

   

  -  "The 130", najbardziej chyba rockabillowy utwór z całej płyty, opowiada o śmierci jednego z moich popkulturowych idoli, Jamesa Deana, a także o nie do końca wyjaśnionych ciemnych historiach otaczających samochód, w jakim Dean odbył swoją ostatnią podróż, czyli tytułowego Porsche Spydera 550 o numerze bocznym 130, zwanego pieszczotliwie "Little Bastard". To co? Wsiadamy i jedziemy? – zachęca wokalista TPC, Tymek Jędrzejczyk.

  Premiera płyty już 12.08. Album ukaże się jako stylowy, 6-panelowy digipack. Będzie dostępny przedpremierowo 8.08. podczas koncertu Them Pulp Criminals z King Dude w krakowskiej Alchemii.

   

  www.facebook.com/thempulpcriminals
  www.facebook.com/MalignantVoicesProductions

  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  Them Pulp CriminalsMalignant Voices Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.