news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Mistur (nor) wraca z drugim albumem

  2016-03-23

  Norwescy viking black metalowcy z Mistur długo kazali czekać na następcę ich debiutanckiego albumu "Attende", który ukazał się w 2009. Drugi album zespołu nosić będzie tytuł "In Memoriam" i ukaże się nakładem Dark Essence Records 29 kwietnia.

  Zespół udostępnił już wcześniej pierwszy utwór z tej płyty - "Downfall", a teraz dostajemy video z tekstem do kawałka "Distant Peaks":


  "In Memoriam" nagrane zostało w odświeżonym składzie (nowy pałker i wokalista) w studio Conclave & Earshot w Bergen i w prywatnym studio zespołu. Produkcją zajmował się główny mózg zespołu Espen Bakketeig, a miksami zajął się Bjørnar E. Nilsen. Jak czytamy w notce prasowej: "Album zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla stylu Mistur - Sognametal. Tym razem jednak z dłuższymi, bardziej epickimi kawałkami, złożonymi aranżacjami, zmyślnymi melodiami i naleciałościami elementów progresywnych - nie tracąc przy tym wszystkim ducha stylu Sognametal, który leży głęboko w sercu zespołu."

  Okładkę "In Memoriam" zaprojektował Bjarne Egge. Zamówienia na CD i  w formacie cyfrowym są już dostępne na Bandcampie zespołu, a specjalne pakiety na karismarecords.bigcartel.com/artist/mistur

   

  Tracklista:
  1. Downfall
  2. Distant Peaks
  3. Firstborn Son
  4. Matriarch’s Lament
  5. The Sight
  6. Tears of Remembrance

  www.mistur.no
  www.facebook.com/Mistur-334339291694
  www.darkessencerecords.no/
  www.facebook.com/darkessencerecords

  added by: Olo
  source: Dark Essence Records

  MisturDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.