news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Mistur (nor) wraca z drugim albumem

  2016-03-23

  Norwescy viking black metalowcy z Mistur długo kazali czekać na następcę ich debiutanckiego albumu "Attende", który ukazał się w 2009. Drugi album zespołu nosić będzie tytuł "In Memoriam" i ukaże się nakładem Dark Essence Records 29 kwietnia.

  Zespół udostępnił już wcześniej pierwszy utwór z tej płyty - "Downfall", a teraz dostajemy video z tekstem do kawałka "Distant Peaks":


  "In Memoriam" nagrane zostało w odświeżonym składzie (nowy pałker i wokalista) w studio Conclave & Earshot w Bergen i w prywatnym studio zespołu. Produkcją zajmował się główny mózg zespołu Espen Bakketeig, a miksami zajął się Bjørnar E. Nilsen. Jak czytamy w notce prasowej: "Album zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla stylu Mistur - Sognametal. Tym razem jednak z dłuższymi, bardziej epickimi kawałkami, złożonymi aranżacjami, zmyślnymi melodiami i naleciałościami elementów progresywnych - nie tracąc przy tym wszystkim ducha stylu Sognametal, który leży głęboko w sercu zespołu."

  Okładkę "In Memoriam" zaprojektował Bjarne Egge. Zamówienia na CD i  w formacie cyfrowym są już dostępne na Bandcampie zespołu, a specjalne pakiety na karismarecords.bigcartel.com/artist/mistur

   

  Tracklista:
  1. Downfall
  2. Distant Peaks
  3. Firstborn Son
  4. Matriarch’s Lament
  5. The Sight
  6. Tears of Remembrance

  www.mistur.no
  www.facebook.com/Mistur-334339291694
  www.darkessencerecords.no/
  www.facebook.com/darkessencerecords

  added by: Olo
  source: Dark Essence Records

  MisturDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.