news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Ragnarok (nor) ukończyli nagrania nowego albumu

  2015-12-11

  Norwescy black metalowcy z Ragnarok zakończyli nagrania swojego ósmego albumu, który ukaże się w pierwszej połowie 2016 roku nakładem Agonia Records. Płyta nosi tytuł "Psychopathology" i została zarejestrowana w studio Endarker z basistą Marduk, Devo, za konsolą.

  Będzie to pierwszy album Ragnarok, w którym założyciel i autor muzyki, Jontho, występuje jako wokalista. Jego dotychczasową rolę perkusisty przejął Dauden (Malignant). Za gitary odpowiada Bolverk, a za bass, DezeptiCunt. Ten ostatni kończy swoją przygodę z Ragnarok - "Psychopathology" jest ostatnim albumem w którego nagraniach wziął udział.

   

  Jak zapowiada frontman formacji, Jontho, powstały w odświeżonym składzie album będzie najlepszym w wieloletniej karierze grupy. "Psychopathology to efekt dedykacji i ciężkiej pracy. Jest to kolejny krok w ewolucji zespołu" - komentuje. W kwestii odejścia basisty, dodał: "Wkrótce po zakończeniu nagrań DezeptiCunt poinformował nas że planuje się skupić na nowym projekcie. Ragnarok wymaga 100% zaangażowania od swoich członków, zdecydowaliśmy więc, że najlepiej będzie jeśli nasze drogi się rozejdą. Dziękujemy mu za osiem wspólnych lat".

  "W najbliższym czasie skupimy się na promocji nowego albumu i poszukiwaniu nowego basisty. Podczas nadchodzących koncertów wystąpi z nami muzyk sesyjny".

  Więcej informacji o nowym albumie już wkrótce.

  Nowe koncerty:
  05.03.2016 - Sequane Fest VIII, Francja
  20-21.05.2016 - Steelfest Open Air, Finlandia  

  facebook.com/ragnarokofficial
  ragnarokhorde.com
  youtube.com/RagnarokNorway
  soundcloud.com/ragnarokofficial
  www.facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.com

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  RagnarokAgonia Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.