news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Mistur (nor) nowym nabytkiem Dark Essence

  2015-11-05

  Dark Essence records informuje o podpisaniu papierów z norweskimi wikingami z Mistur. Zespół pochodzi z miasta Sogndal położonego w Sogn og Fjordane, sercu krainy fiordów Norwegii - są to okolice (niedaleko jest Bergen), które zasłynęły wieloma znaczącymi nazwami na mapie ekstremalnego grania w Norwegii. Główny trzon zespołu tworzą Bakketeig (VREID (live), ex- SIGTYR) na klawiszach i wokalu i Raunehaug (EMANCER, ex-SIGTYR) n gitarze, a w obecnym składzie udzielają się także Oliver Øien na wokalu, Stian Bakketeig (VREID, ex WINDIR, ex COR SCORPII) na gitarze, Ole Hartvigsen (EMANCER, KAMPFAR) na basie oraz Tomas Myklebust (EMANCER (live), VREID (live), GALAR) na bębnach. W swojej muzyce łączą melodie i klimat z surowością black metalu. Norweskie teksty snujące historie o wikingach dopełniają obrazu zespołu, idealnie pasującego do wytwórni, pod której szyldem wydawane są m.in. nagrania takich spokrewnionych tematycznie kapel jak Taake, czy Kampfar.

  Nie wiadomo jeszcze zbyt wiele nt. nowego albumu zespołu, ale wiadomo już, że Mistur zagrają m.in. na Blastfest w
  Bergen 17 lutego i 23 marca na Inferno Festival.


  www.mistur.no
  www.facebook.com/Mistur-334339291694 

  added by: Olo
  source: Dark Essence Records

  MisturDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.