news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Mistur (nor) nowym nabytkiem Dark Essence

  2015-11-05

  Dark Essence records informuje o podpisaniu papierów z norweskimi wikingami z Mistur. Zespół pochodzi z miasta Sogndal położonego w Sogn og Fjordane, sercu krainy fiordów Norwegii - są to okolice (niedaleko jest Bergen), które zasłynęły wieloma znaczącymi nazwami na mapie ekstremalnego grania w Norwegii. Główny trzon zespołu tworzą Bakketeig (VREID (live), ex- SIGTYR) na klawiszach i wokalu i Raunehaug (EMANCER, ex-SIGTYR) n gitarze, a w obecnym składzie udzielają się także Oliver Øien na wokalu, Stian Bakketeig (VREID, ex WINDIR, ex COR SCORPII) na gitarze, Ole Hartvigsen (EMANCER, KAMPFAR) na basie oraz Tomas Myklebust (EMANCER (live), VREID (live), GALAR) na bębnach. W swojej muzyce łączą melodie i klimat z surowością black metalu. Norweskie teksty snujące historie o wikingach dopełniają obrazu zespołu, idealnie pasującego do wytwórni, pod której szyldem wydawane są m.in. nagrania takich spokrewnionych tematycznie kapel jak Taake, czy Kampfar.

  Nie wiadomo jeszcze zbyt wiele nt. nowego albumu zespołu, ale wiadomo już, że Mistur zagrają m.in. na Blastfest w
  Bergen 17 lutego i 23 marca na Inferno Festival.


  www.mistur.no
  www.facebook.com/Mistur-334339291694 

  added by: Olo
  source: Dark Essence Records

  MisturDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.