news

the newest reviews

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

news

 • Godspeed You! Black Emperor już 8 listopada w Warszawie

  2015-10-27

  Agencja Automatik zaprasza na koncert Godspeed You! Black Emperor. Legendarna kanadyjska grupa po raz pierwszy zagra w Warszawie! GY!BE wystąpią w niedzielę 8 listopada w klubie Progresja.

  Wydarzenie na FB.

  godz. 20.00
  Bilety: 110 zł
  Do nabycia na Ticketpro lub Biletomat  także eventim.pl, klub Progresja oraz punkty stacjonarne: EMPiK, Saturn, Mediamarkt.

  Godspeed You! Black Emperor słyną z niezwykle intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów.  Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy eklektyzm post-rocka, potęgę epickiej muzyki gitarowej, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata. Trzy gitary, dwie perkusje, dwa basy, wiolonczela i skrzypce sprawiają, że GY!BE na scenie potrafią zabrzmieć potężnie, a dynamiką nie ustępują mistrzom rockowego hałasu czy klasycznej orkiestrze.

   

  Zespół zyskał ogromne uznanie za sprawą znakomitego debiutanckiego albumu  "F♯A♯∞", który obok "OK Computer" Radiohead, "Von" Sigur Rós oraz "Millions Now Living Will Never Die" Tortoise, wyznaczył pole muzycznych  poszukiwań drugiej połowy lat 90. Popularności Kanadyjczykom przysparzała też otaczająca ich działania niezwykła i tajemnicza aura. Enigmatyczne wywiady, wieloznaczne apokaliptyczne wizje, polityczne zaangażowanie, rzadko publikowane zdjęcia prowokowały liczne interpretacje i domysły. Grupa mieszkała i pracowała wspólnie w wyremontowanym magazynie "Hotel2Tango", który łączył funkcję sali prób, manufaktury, squatu i sali koncertowej. Po trzech albumowych wydawnictwach, GY!BE w 2003 ogłosili kilkuletnią przerwę w działalności. Po powrocie na scenę w 2010 roku zespół zaproszono do kuratorskiej opieki nad jedną z edycji cyklu All Tomorrow Parties, zaś w 2013 roku Kanadyjczycy supportowali Nine Inch Nails podczas trasy koncertowej "Tension Tour".  Wiosną tego roku ukazało się znakomite wydawnictwo grupy "Asunder, Sweet and Other Distress", zawierające materiał komponowany już po reaktywacji przez ostatnie kilka lat. Album został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. "Rzeczy zdają się większe, ważniejsze, bardziej zuchwałe i naładowane emocjami, gdy rozbrzmiewa muzyka Godspeed (…) Przez lata nie stracili nic z pierwotnej siły, która sprawia, że to coś więcej niż kolejny znakomity zespół" - pisał recenzent Stereogum. Już wkrótce tej niezwykłej mocy doświadczymy podczas koncertu Kanadyjczyków w Warszawie - 8 listopada w klubie Progresja.

  Jako support listopadowego koncertu Godspeed You ! Black Emperor wystąpi Kanadyjka Xarah Dion. Pochodząca z Montrealu multintrumentalistka, miłośniczka mrocznych syntezatorowych brzmień, współpracowała m.in. z Mataną Roberts. Wspólnie z Marie Davidson tworzyła też grupę Les Momies de Palerme związaną z wytwórnią Constellation. Jej solowa płyta "Le Mal Necessaire" łączy brzmienia spod znaku minimal wave z industrialną surowością, okultystycznymi inspiracjami i punkowym "attitude".

  added by: Olo
  source: Automatik

  Godspeed You! Black EmperorXarah Dion


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.