news

the newest reviews

Devouror

Slay for Satan ___2019
Nie wiem ile jeszcze muzycznych wizualizacji armagedonu i zagłady ludzkości w wykonaniu Shyaithana jesteście w stanie znieść, po kilkunastu wydawnictwach Impiety, ale jemu samemu najwyraźniej wciąż jest za mało. W zasadzie mamy tu najbardziej istotną część składu wspomnianych, singapurskich diabłów (Shyaithan i Dizazter) plus Antichristo Xul z rewelacyjnego Infernal Execrator na wo...

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

news

 • Hades Almighty (nor) wracają - cała nowa epka do odsłuchu

  2015-10-20

  Ostatnie wydawnictwo norweskich pionierów viking metalu z Hades Almighty (znanych wcześniej jako Hades), album "The Pulse of Decay" ukazał się aż w 2001 roku. Zespół oficjalnie nigdy się nie rozpadł, i teraz, po kilkunastu latach ciszy wracają wreszcie z nową muzyką.  Już za kilka dni, 23 października, nakładem Dark Essence Records ukaże się z ich logiem trzy-utworowa epka "Pyre Era, Black", którą udostępniają w całości do odsłuchu, a na przyszły rok zaplanowane zostało wydanie nowego długograja zespołu. Za mikrofonem udziela się u nich teraz Ask Ty - na co dzień pałker Kampfar i Kraków. Jak sobie radzi i w jakiej formie jest obecnie kultowa niegdyś ekipa z Bergen posłuchajcie poniżej:

  www.facebook.com/hadesalmightyofficial
  www.facebook.com/darkessencerecords
  www.darkessencerecords.no
  added by: Olo
  source: Dark Essence

  Hades AlmightyHadesDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.