TODAY IS A RELEASE DAY OF

SELBST

RELATOS DE ANGUSTIA

news

the newest reviews

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

news

 • Hades Almighty (nor) wracają - cała nowa epka do odsłuchu

  2015-10-20

  Ostatnie wydawnictwo norweskich pionierów viking metalu z Hades Almighty (znanych wcześniej jako Hades), album "The Pulse of Decay" ukazał się aż w 2001 roku. Zespół oficjalnie nigdy się nie rozpadł, i teraz, po kilkunastu latach ciszy wracają wreszcie z nową muzyką.  Już za kilka dni, 23 października, nakładem Dark Essence Records ukaże się z ich logiem trzy-utworowa epka "Pyre Era, Black", którą udostępniają w całości do odsłuchu, a na przyszły rok zaplanowane zostało wydanie nowego długograja zespołu. Za mikrofonem udziela się u nich teraz Ask Ty - na co dzień pałker Kampfar i Kraków. Jak sobie radzi i w jakiej formie jest obecnie kultowa niegdyś ekipa z Bergen posłuchajcie poniżej:

  www.facebook.com/hadesalmightyofficial
  www.facebook.com/darkessencerecords
  www.darkessencerecords.no
  added by: Olo
  source: Dark Essence

  Hades AlmightyHadesDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.