news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Więcej szczegółów odnośnie "Tetramorph", nowego minialbumu Nomad

  2015-08-14

  Jak już pisaliśmy wcześniej, po czterech latach nieobecności z nowym materiałem powraca opoczyński Nomad. "Tetramorph" – to mini album zapowiadający przyszłoroczną, dużą płytę. Jak opisuje te materiał wydawca: "Cztery utwory zawarte na najnowszym wydawnictwie Nomad to potężne, ciężkie brzmienie, transowe riffy oraz „duszny”  klimat, który odróżnia dość mocno ten mini Cd od poprzednich nagrań Nomad". Rejestracji dokonano w studio „Sound Division” pod okiem Arka „Malty” Malczewskiego, masteringiem natomiast zajęli się bracia Wiesławscy w Hertz Studio. Grafikę przygotował Michał "Xaay' Loranc. Płyta CD  zostanie wydana 18 września jako specjalnie przygotowany digipack z tłoczonym slipcasem, a 15 października pojawi się limitowany do 300 sztuk 12" czarny winyl z laserowym wycięciem na stronie B, w opakowaniu typu gatefold. Dostępna będzie także limitowana koszulka.

  Tracklista:
  1. TetraFire
  2. TetraWater
  3. TetraWind
  4. TetraEarth

  Wszystkie pozycje w przedsprzedaży na stronie wydawcy.

  Poniżej do odsłuchu utwór "Tetrawater" :

   

   

   

  www.facebook.com/NomadNomadichell
  www.nomad-band.com
  www.witchinghour.pl

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  NomadWitching Hour Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.