news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Więcej szczegółów odnośnie "Tetramorph", nowego minialbumu Nomad

  2015-08-14

  Jak już pisaliśmy wcześniej, po czterech latach nieobecności z nowym materiałem powraca opoczyński Nomad. "Tetramorph" – to mini album zapowiadający przyszłoroczną, dużą płytę. Jak opisuje te materiał wydawca: "Cztery utwory zawarte na najnowszym wydawnictwie Nomad to potężne, ciężkie brzmienie, transowe riffy oraz „duszny”  klimat, który odróżnia dość mocno ten mini Cd od poprzednich nagrań Nomad". Rejestracji dokonano w studio „Sound Division” pod okiem Arka „Malty” Malczewskiego, masteringiem natomiast zajęli się bracia Wiesławscy w Hertz Studio. Grafikę przygotował Michał "Xaay' Loranc. Płyta CD  zostanie wydana 18 września jako specjalnie przygotowany digipack z tłoczonym slipcasem, a 15 października pojawi się limitowany do 300 sztuk 12" czarny winyl z laserowym wycięciem na stronie B, w opakowaniu typu gatefold. Dostępna będzie także limitowana koszulka.

  Tracklista:
  1. TetraFire
  2. TetraWater
  3. TetraWind
  4. TetraEarth

  Wszystkie pozycje w przedsprzedaży na stronie wydawcy.

  Poniżej do odsłuchu utwór "Tetrawater" :

   

   

   

  www.facebook.com/NomadNomadichell
  www.nomad-band.com
  www.witchinghour.pl

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  NomadWitching Hour Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.