news

the newest reviews

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

Draghkar

At The Crossroads Of Infinity ___2020
Reklamowany w zeszłym roku składak różnych materiałów Draghkar był atrakcyjny tylko na papierze, w notkach prasowych od Horror Pain Gore - death/doom z nawiązaniami do fińskich klasyków - to mogło rozbudzać apetyty, nawet jeżeli nie jest to ostatnio jakiś oryginalny kierunek. Niestety wydawca nie wspominał wtedy nic o tragicznym warsztacie, paździerzowatych melodiach i koncepcyjnym...

news

 • Alfahanne (swe) udostępniają utwór z nowego albumu

  2015-07-15

  11 września nakładem Dark Essence Records ukazuje się drugi album rewelacyjnych Szwedów z Alfahanne zatytułowany "Blood Eld Alfa". Wytwórnia udostępnia z niego utwór "Skallerormsgift", w którym gościnnie na wokalach udziela się frontman Kvelertak - Erlend Hjelvik:

  Jak niektórzy pamiętają, na debiutanckim krążku Alfahanne "Alfapokalyps" swój gościnny wkład mieli Hoest z Taake, V’gandr z Helheim i Niklas Kvarforth z Shining. Na nowym swojego głosu użyczyli wspomniany Hjelvik, a także Spellgoth z Horna, Nattfursth z Sorhin, a także ponownie Niklas Kvarforth.    

  Mastering płyty robił  Herbrand Larsen z Enslaved w studio Bergen’s Earsho. Okładkę przygotował Trine Grimm Lothe.

  Tracklista "Blod Eld Alfa":
  1. Alfa Kropp Alfa Blod (gościnnie Nattfursth)
  2. Besatt
  3. Skallerormsgift (gościnnie Erlend Hjelvik)
  4. Vänd Inte Ryggen Till
  5. Blodad Tand
  6. Hora (Tills Du Dör) / Huora Kuolemaansa (gościnnie Spellgoth)
  7. Arkeologen
  8. Berserk
  9. Slutdestination Eskilstuna (gościnnie Niklas Kvarforth)

   

  www.facebook.com/alfahanneofficial
  www.darkessencerecords.no

  added by: Olo
  source: Patricia Thomas

  AlfahanneDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.