news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Alfahanne (swe) udostępniają utwór z nowego albumu

  2015-07-15

  11 września nakładem Dark Essence Records ukazuje się drugi album rewelacyjnych Szwedów z Alfahanne zatytułowany "Blood Eld Alfa". Wytwórnia udostępnia z niego utwór "Skallerormsgift", w którym gościnnie na wokalach udziela się frontman Kvelertak - Erlend Hjelvik:

  Jak niektórzy pamiętają, na debiutanckim krążku Alfahanne "Alfapokalyps" swój gościnny wkład mieli Hoest z Taake, V’gandr z Helheim i Niklas Kvarforth z Shining. Na nowym swojego głosu użyczyli wspomniany Hjelvik, a także Spellgoth z Horna, Nattfursth z Sorhin, a także ponownie Niklas Kvarforth.    

  Mastering płyty robił  Herbrand Larsen z Enslaved w studio Bergen’s Earsho. Okładkę przygotował Trine Grimm Lothe.

  Tracklista "Blod Eld Alfa":
  1. Alfa Kropp Alfa Blod (gościnnie Nattfursth)
  2. Besatt
  3. Skallerormsgift (gościnnie Erlend Hjelvik)
  4. Vänd Inte Ryggen Till
  5. Blodad Tand
  6. Hora (Tills Du Dör) / Huora Kuolemaansa (gościnnie Spellgoth)
  7. Arkeologen
  8. Berserk
  9. Slutdestination Eskilstuna (gościnnie Niklas Kvarforth)

   

  www.facebook.com/alfahanneofficial
  www.darkessencerecords.no

  added by: Olo
  source: Patricia Thomas

  AlfahanneDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.