news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Five The Hierophant (uk) zadebiutuje w sierpniu w Witching Hour

  2015-06-23

  Five The Hierophant to angielski projekt złożony  ze znanych muzyków sceny metalowej który na przestrzeni 2014 oraz 2015 zarejestrował swój debiutancki materiał w londyńskim studio Scream zatytułowany po prostu "Five The Hierophant". Jak opisuje wydawca: "Na materiał składa się ponad 30 minut mrocznej mieszanki post black metalu, rytualnego ambientu, elektro- jazzu, a wszystko to wrzucone w kocioł wrzących gitar, zapętlanych wokali, saksofonu czy skrzypiec, słowem muzyczny eklektyzm i klimat przypominający ścieżki dźwiękowe z najlepszych  horrorów".

  CD wydane w formie sześcio-panelowego digifile wraz książeczką ukaże się już w sierpniu, natomiast winylowa limitowana wersja ukaże się pod koniec września. Poniżej możecie zapoznać się w utworem "WItch's Tale":


  Tracklista :
  I. Witch's Tale
  II. Formulations
  III. Death Be Not Proud
  IV Le Mort Joyeux
  V. The Hierophant

   

  www.witchinghour.pl
  store.witchinghour.pl
  www.facebook.com/witchinghourprods

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  Witching Hour ProductionsFive The Hierophant


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.