news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Five The Hierophant (uk) zadebiutuje w sierpniu w Witching Hour

  2015-06-23

  Five The Hierophant to angielski projekt złożony  ze znanych muzyków sceny metalowej który na przestrzeni 2014 oraz 2015 zarejestrował swój debiutancki materiał w londyńskim studio Scream zatytułowany po prostu "Five The Hierophant". Jak opisuje wydawca: "Na materiał składa się ponad 30 minut mrocznej mieszanki post black metalu, rytualnego ambientu, elektro- jazzu, a wszystko to wrzucone w kocioł wrzących gitar, zapętlanych wokali, saksofonu czy skrzypiec, słowem muzyczny eklektyzm i klimat przypominający ścieżki dźwiękowe z najlepszych  horrorów".

  CD wydane w formie sześcio-panelowego digifile wraz książeczką ukaże się już w sierpniu, natomiast winylowa limitowana wersja ukaże się pod koniec września. Poniżej możecie zapoznać się w utworem "WItch's Tale":


  Tracklista :
  I. Witch's Tale
  II. Formulations
  III. Death Be Not Proud
  IV Le Mort Joyeux
  V. The Hierophant

   

  www.witchinghour.pl
  store.witchinghour.pl
  www.facebook.com/witchinghourprods

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  Witching Hour ProductionsFive The Hierophant


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.