news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Pro-Pain, Hour Of Penance, Outre, Dr. Living Dead i inni na Brutal Assault 2015

  2015-06-23

   W ciągu ostatnich kilku tygodni zaszły pewne zmiany w składzie Brutal Assault. M.O.D. zakończyli swoją egzystencję, a swoje trasy odwołali Evergreen Terrace, Rings of Saturn oraz Cattle Decapitation. Zamiast Evergreen Terrace do rozpiski dochodzi natomiast Pro-Pain, Rings of Saturn zostali zastąpieni przez Horse The Band i Monuments, za Cattle Decapitation wskakuje Hour Of Penance, a brak M.O.D. ma nam nagrodzić występ Dr. Living Dead. Oprócz nich, organizatorzy potwierdzili udział naszego krajowego Outre, szwedzkiego Victims oraz litewskiego Neglected Fields.

   

  brutalassault.cz/pl/

  added by: Olo
  source: Schizmo/Shindy Prod.

  Brutal AssaultPro-PainHour Of PenanceOutreDr. Living DeadHorse The BandMonumentsVictimsNeglected Fields


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.