news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Mordor w Witching Hour Productions

  2015-06-19

  Witching Hour Productions donosi o podpisaniu kontraktu z jednym z prekursorami polskiego doom metalu  - częstochowskim Mordor. Umowa obejmuje wznowienie dema "Nothing…"  oraz  płyty "Prayer to…"  na CD, LP oraz kasecie jak również wydanie nowego, nie nagranego jeszcze albumu.

  I przypomnienie bio zespołu: Mordor powstał w 1990 roku w Częstochowie, rok później zadebiutował materiałem "Nothing..." wydanym przez Baron Records. W 1993 roku ukazał się album "Prayer to..." zrealizowany w Izabelin Studio. Płyta została zaliczona do grona najlepszych albumów doom metalowych wydanych w Polsce. Kolejny materiał pt: "The Earth" zostaje wydany w 1998 roku przez firmę fonograficzną Ars Mundi, która specjalizowała się w wydawaniu muzyki progresywnej. W roku 2000 zespół miał przygotowany materiał na kolejną płytę, niestety nie znalazł wydawcy i w rezultacie zakończył działalność w 2004 roku , po siedmiu latach i długich rozmowach Jacka Woszczyny i Pawła Zielińskiego  Mordor reaktywował się i obecnie powróci z nowym materiałem.

  Zapraszamy do odsłuchania drugiego utworu  pt. "Eleven"  z promo 2015  które prezentuje obecne brzmienie zespołu.

  Wkrótce więcej szczegółów.

  Obecny skład zespołu:
  Paweł Zieliński SLAUGHTER – vocal
  Jacek Woszczyna CARRION – guitar
  Paweł Midera – guitar
  Dariusz Boral – keyboard
  Bartosz Żyngiel – bass
  Paweł Pietrzak STORMBLAST – drums 

  www.facebook.com/mordorpoland
  www.witchinghour.pl
  www.facebook.com/witchinghourprods
  store.witchinghour.pl

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  MordorWitching Hour Productions


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.