news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Mordor w Witching Hour Productions

  2015-06-19

  Witching Hour Productions donosi o podpisaniu kontraktu z jednym z prekursorami polskiego doom metalu  - częstochowskim Mordor. Umowa obejmuje wznowienie dema "Nothing…"  oraz  płyty "Prayer to…"  na CD, LP oraz kasecie jak również wydanie nowego, nie nagranego jeszcze albumu.

  I przypomnienie bio zespołu: Mordor powstał w 1990 roku w Częstochowie, rok później zadebiutował materiałem "Nothing..." wydanym przez Baron Records. W 1993 roku ukazał się album "Prayer to..." zrealizowany w Izabelin Studio. Płyta została zaliczona do grona najlepszych albumów doom metalowych wydanych w Polsce. Kolejny materiał pt: "The Earth" zostaje wydany w 1998 roku przez firmę fonograficzną Ars Mundi, która specjalizowała się w wydawaniu muzyki progresywnej. W roku 2000 zespół miał przygotowany materiał na kolejną płytę, niestety nie znalazł wydawcy i w rezultacie zakończył działalność w 2004 roku , po siedmiu latach i długich rozmowach Jacka Woszczyny i Pawła Zielińskiego  Mordor reaktywował się i obecnie powróci z nowym materiałem.

  Zapraszamy do odsłuchania drugiego utworu  pt. "Eleven"  z promo 2015  które prezentuje obecne brzmienie zespołu.

  Wkrótce więcej szczegółów.

  Obecny skład zespołu:
  Paweł Zieliński SLAUGHTER – vocal
  Jacek Woszczyna CARRION – guitar
  Paweł Midera – guitar
  Dariusz Boral – keyboard
  Bartosz Żyngiel – bass
  Paweł Pietrzak STORMBLAST – drums 

  www.facebook.com/mordorpoland
  www.witchinghour.pl
  www.facebook.com/witchinghourprods
  store.witchinghour.pl

  added by: Olo
  source: Witching Hour Productions

  MordorWitching Hour Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.