news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Old School Festival za dwa tygodnie w Krakowie

  2015-04-03

  Dokładnie za dwa tygodnie, 17 kwietnia, w krakowskim klubie Fabryka odbędzie się impreza pod szyldem Old School Festival. W składzie dwie ekipy ze 'świętej trójcy polskiego heavy metalu lat 80-tych' - Kat & Roman Kostrzewski oraz Turbo. Na rozgrzewkę Betrayer, Kreon, 230 Volt i jeszcze jakiś band, który zostanie wyłoniony w konkursie, który przeprowadzi Krakowska Scena Muzyczna.

  KAT & Roman Kostrzewski, Turbo, Betrayer, Kreon, 230 Volt + support
  Fabryka, Zabłocie 23, Kraków
  17 kwietnia, otwarcie bram 16:30, start: 17:00
  Bilety: 60 zł – przedsprzedaż. Bilety kolekcjonerskie dostępne są w sklepie Knock Out Productions, Antycafe (Sławkowska 12), Kraków, Metal-Shop (Długa 17, Kraków), All (Mickiewicza 14, Katowice).
  Bilety systemowe Empik, Mediamarkt i Biletomat.pl
  70 zł - w dniu koncertu

  added by: Olo
  source: klub Fabryka

  Old School FestivalKat & Roman KostrzewskiTurboBetrayerKreon230 Volt


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.